Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megpalcaztam a lovát. Lett...

Megpalcaztam a lovát. Lett baja? Meg vagyok ijedve

Figyelt kérdés
Soha életemben nem ütöttem meg még a lovamat 4 év alatt, mindig túl engedékeny voltam vele. De ma terepen iszonyatosan elkezdett ellenszegülni pedig nem kértem tőle semmi nehezet. Elkezdett sotétedni, fogta magát és sarkon fordult, majdnem beletolattunk egy árokba, nagyon veszélyes volt. Leszálltam és duhomben kétszer racsaptam nagyon erősen a farára. Tele van karcolásokkal a fara, szurke ló, ahol valahol megkarmolta magát, ott feketén nőtt vissza a szőr. Így nem tudom, üthettem-e meg olyan erősen, hogy nyoma maradt? Illetve hogy néz az ki? Ha maradandó sebet okozna neki, az már látszódik/na , akkor vérezne? Nem vérzett neki. Illetve lehet hogy csak fekete suhintas nyom lett rajta? A hegei között nem tudom melyik melyik. Megfogdostam neki , nem érzékeny semmelyik részén sem. Viszont nagyon nagyon rosszul érzem magam és szeretném tudni, maradhatott e rajta nyom.

2020. szept. 24. 20:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem marad nyoma, attól függ, mennyire erősen vágtál rá!Ha nem vérzett, nem dagad fel azon a vonalon ahol megütötted, nem lesz semmi baj!
2020. szept. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Gondolom nem látott rendesen és félt?? Egy fodrászra csak van pénzed amúgy, hogy finoman csapja meg hidrogénnel, mielőtt eladod...
2020. szept. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Azt tudod remélem, hogy ezt jól elb.tad. Az életben többet nem fog bízni benned, ráadásul ha lehetősége akad rá vissza is adhatja. Ismerek lovászt, akit megtaposott a csikó, előtte nap tőle kapott a ló.
2020. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Lehet, hogy így van, de ha soha az életben nem verte meg még, akkor ugyanúgy fogja szeretni, tisztelni
2020. szept. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
47%
Semmi baja nem lesz, és a dominanciát is sok esetben pálcával lehet megoldani. Ha nem te vagy a hierarchia tetején akkor a ló nem fog szót fogadni. Nem kell ütni vágni, de sok esetben elkerülhetetlen.
2020. szept. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem kellett volna leszállni, ilyet nem teszünk, mert vesztes helyzetbe kerülsz, hiába ütlegeled. A hátán kell megmutatnod, hogy te vagy a főnök.
2020. szept. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
A fenéket elkerülhetetlen! Normálisan meg kell értetni vele hogy mit szeretnél,nem megütni,az úgyis csak azt mutatja hogy egy büdös gyökér vagy akinek nem való állat. A gyerekedet sem ütöd meg hanem elmagyarázod neki normálisan hogy mi akarsz.
2020. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg félt, ebben az esetben megütni viszont nagyon nem jó taktika!

Többet ártasz vele a kapcsolatotoknak, mint gondolnád és nem oldja meg a problémát.

Kérdésre visszatérve... Szerintem nem ütöttél akkorát, hogy baj lenne. Ha nem vérzett/sebesedett ki akkor nem marad nyoma. Illetve a nagyon nagy erőhatás miatt lehetne, de akkor érzékeny lenne neki utána, ahhoz nem ütöttél szerintem elég erősen.

Túl fogja élni, ne aggódj, de inkább edzőben gondolkozzatok ezután, mert ez tényleg nem jó megoldás.

(Van olyan helyzet amikor kell nekik egy pofon, nem tagadom, de az nem ez volt.)

2020. szept. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Tudjátok mi a legnagyobb probléma? Hogy a kérdező csak azon problémázik, vajon marad-e látható nyoma annak, ami csinált.
2020. szept. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

2 határozottabb ütésbe nem hal bele, nyoma se marad. Viszont szerintem is hiba volt leszállni, ha fent van a baj, fentről kell "megbeszélni".

Amúgy egyikünk se volt ott nem ismerjük se a lovat, se a körülményeket, se a lovast, se a pontos szitut, szóval ezért nem kéne pálcát törni a lovas feje felett.

Nem szoktam és nem is szeretek lovat bántani, de 600 kiló nem játék, és van olyan szitu, amikor muszáj. Velem is volt már hogy az árok felé tolattunk a semmitől és ha még 3 lépést hátramegy, akkor mindketten összetörhetünk. Akkor szárat bedobtam és hajtottam előre csizma, plusz kettőt ráhúztam. Hogy előre menjen véletlenül se hátra.

2020. szept. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!