Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gimnázium mellett saját ló?

Gimnázium mellett saját ló?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék egy saját lovat, kb. 6-7 éve lovagolok (hobbi szinten) és mostmár azért elég otthonosan mozgok a lovak körül. A paci bértartásban lenne szóval csak mozgatni, foglalkozni és lovagolni kéne hozzá kijárnom. Most kezdtem a 9. osztályt és eddig jól mennek a dolgok, lenne bőven szabadidőm mellette a lóra, viszont nemtudom hogy később mire számítsak.(szeretnék tartani egy erős átlagot a jövőbe is amennyire lehet) Illetve hogy heti kb. 4 lovas edzés mellett lenne e plussz dolgokra is időm. Igazából tapasztalatokra lennék kíváncsi, előre köszönök minden választ!

2020. szept. 29. 19:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Elmesz majd egyetemre, akkor hova teszed a lovad? Ez a legnagyobb kerdes. Gimi vegen egy erettsegivel ugyanis kitorolheted. Felsooktatasban meg ha valoban fontos neked a leendo szakmad/hivatasod, akkor oda kell tenni magad. Igy lovat csak akkor vennek, ha tudom valaki akkor is foglalkozik vele, ha en megis masik helyen folytatom az eletem. Masreszt azt erdemes belekalkulalni, hogy sajat lo mellett nincs betegseg, nincs nyaralas, nincs lustalkodas. Ha meg bertartas akkor sok olyat hallani, hogy a tudtod nelkulhaszal i fogjak vagy nem ugy vigyaznak ra...es kozben meg jo sokat fizetsz is erte.
2020. szept. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha könnyen tanulsz, nincs ezer féle különórád és nem extra erős gimibe mész akkor lehet rá időd, pláne, ha bértartásban lesz.

Viszont az egyetemre ez már nem teljesen igaz, tehát ha gimiben lesz is rá idő, nagy rá az esély, hogy 3-4 év múlva adhatod el.

Illetve azt is kalkuláld bele, hogy azt a lovat nem csak lovagolni kell heti 4x és kész, hanem a fennmaradó időben (és akár még az edzős napokon is) egyéb módon is foglalkozni kell vele.

Egy példa: Az edzés maga mondjuk egy óra, de meleg nyári napon, ha lefürdeted róla az izzadságot és rendbe rakod az még +1 óra kapásból.

2020. okt. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Télen csak az 1 óra, hogy lovaglásra alkalmas állapotba hozd, utána még 1 óra leszárítani. De ha nyírt, takaró ott a ló, akkor ez lecsökken, bár én nem vagyok a nyírás híve, max tavasszal.
2020. okt. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nekem a gimiben volt a lehető legtöbb szabadidőm, heti 3 küzdősport edzés, amikor feleslovam volt, akkor heti 3-4 lovaglás, plusz a nyelvórák. Kb elég volt amit órán megtanulttam, otthon nem vittem túlzásba.


Azt kell majd végiggondolnod, hogy egyetem alatt mi lesz, ha az a terved hogy továbbtanulsz.


Illetve nálunk a lónak volt pl részleges szalagszakadása, amikor az orvos azt mondta hogy legalább heti 5-6 nap sétáljak vele kézen, ha ilyen van, azt meg tudod e oldani suli előtt, vagy után? Én munka előtt mentem ki hozzá ilyenkor.

2020. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyetemmel feleslegesen riogatjátok.


Az ország egyik legnehezebb egyetemére járok, kapásból 2 barátomnak is van lova, és teljesen el tudják látni. (Nyilván egyik ló sem otthon van, hanem bértartásban)

2020. okt. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15-ös, ha lett volna egyetem alatt a ló mellett autóm is, akkor nem lett volna gond. Így azzal hogy az oda-vissza út 3 óra volt, örültem ha heti 1-2 alkalommal ki tudtam menni a lóhoz. BME.
2020. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
16-os igen, nyilván vannak olyan körülmények, amik árnyalják a dolgokat, de nem lehetetlen.
2020. okt. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az egyetem attól függ... Pesten ugye bent vannak a városban a karok, a kolik, a lovardák meg ugye kint. Szóval oda-vissza simán lehet 2-3 óra csak az út, míg kijutsz a lovadhoz. Vidéken más a helyzet, nálunk a belvárosból 30 perc busszal egy jó lovarda, persze van olyan is, ami a világvégén van és nehezen vagy nem megközelíthető tömegközlekedéssel.

Meg ugye függ a szak nehézségétől, órarendtől. Szóval nem lehetetlen küldetés, de Pesten tuti neccesebb.

Ha még valami helyi suliba mész szakmát csinálni, kb. olyan mint a gimi

2020. okt. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Lilcsaa00 válasza:

Őszintén én is 9.-es vagyok és jelenleg nekem van egy másfél éves csikóm akivel már egy éve "foglalkozok". heti 3x/4x kijárok hozzá, lemozgatom, sok időt töltök vele, ezen kívül más sportokat is űzök, és a tanulásra is van energiám/időm. Szerintem lehet hogy jobb lenne ha először bérelnétek egy lovat a lovardában ahol vagy, hogy kipróbálhasd milyen is az élet egy lóval.

Ezen kívül elmondom, igen anyukám fizeti a ló körmölését/helytartását stb., de én is beleadok ezekbe a dolgokba, szóval ha támogató szüleid vannak akkor szerintem teljesen rendben lesz minden <3

2020. okt. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Ha odaviszed a gimnázium mellé, akkor igen. Ha ott a gimnázium mellett egy ló, az nagy valószínűséggel nem a tiéd
2020. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!