Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehetséges ez?

Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy pónim,kb 3éve már együtt "vagyunk. Teljesen stabilan,magabiztosan megy rajta a 3 alap jarmód,rudazás,kisebb ugrás is megy elég jól. Szőrén is nagyon jól megy minden,teljesen jól tudom irányítani imádom is. De hogy lehet az,hogyha egy másik lóra ülök teljesen! El vagyok veszve? Egy vágtába ugratás,pálya szélén haladás a lóval nem megy! Sőt most ügetni is alig tudtam barátnőm póniján,folyton megállt! Bármit csináltam,pálca,csizma,rövidebb szármérték semmi se ment ...... És egyszerűen nem értem hogy veszhet el bármilyen másik lovon 7 év kemény munkám? Mi lehet a baj? Mit csinalok rosszul? Járt már igy valki?

2020. okt. 4. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá szoktál a saját pónidhoz.

Ha nem edzővel lovagoltad akkor lehet, hogy félre lovagoltad és ezért nem tudsz más lovat ellovagolni.

2020. okt. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szuper edzőnk van.
2020. okt. 4. 08:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy túlságosan jólelkű a lovad. Tehát pl. ha nem vagy elég határozott ő akkor is azt csinálja, amit kérsz tőle. Vagy ha nem adsz pontos segítségeket ő akkor is reagál.

Ha ezután olyan lovon ülsz, ami nem ennyire “jófej” a lovassal, akkor kibuknak a hibáid és nem megy úgy a dolog.


A másik opció, hogy a lovad nem elég képzett. Pl. elfordul jobbra, ha húzod a szárat és ennyi. Viszont egy képzettebb ló már igényli a testsúly és csizmasegítségeket, amiket te nem használsz, így ezekkel a lovakkal nem is tudsz mit kezdeni.


Javaslom, hogy keress egy másik edzőt. Olyan nem létezik, hogy minden jól megy az edzéseken a póniddal és mégsem tudsz más lovat lovagolni. Ez azt jelenti, hogy valamit nem jól csinálsz.

Illetve hasznos lenne néha-néha más lovat is lovagolnod, aki nem ennyire “automata”. Így lesz rálátásod, hogy mi az, ami nem megy.

2020. okt. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!