Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha a ló elhúz...

Mit tegyek ha a ló elhúz vagy/és szembefordul velem futószárazáskor?

Figyelt kérdés

A szomszéd bácsi kórházba került, az ő póniát mozgatom, de nem túl képzett.

Tudom, hogy a szakember lenne a legjobb, de nem tehetem meg, hogy más lovára költsek. Kör karámra gonfoltam már, csak nincs segítségem az építéshez se villanypásztorom.



2020. okt. 10. 07:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerinted a szomszéd bácsi mennyit mozgatta? Ha csak fűnyírónak volt, neked sem kéne most dolgoztatni a lovat. Ha esetleg valami szürreális módon a bácsi mozgatta, akkor remélem megkérdezted hogy foglalkozhatsz-e vele.

Ha van valami elkerített rész a boxon kívül, ahol a póni nem jut ki a kerítésen, talán futószár nélkül kéne megtanulnod irányítani, körbeküldeni, nem hagyni hogy visszafordulni, te fordítanád stb. Ugyanazokaz a jeleket pedig tudod használni a futószárnál.

2020. okt. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy tud elhúzni egy póni. Nekem egy fjordom van aki domináns és szereti feszegetni a határokat, full ugyan ezt csinálta, bár engem nem tudott elhúzni egyszer sem.


Lerendeztem vele.


Kellett egy ostor is. Nem meglett verve, de egy ekkora állatnak ha direkt szivat lehetetlen elmagyarázni, hogy merre van az előre.


Na de a te esetedben azt mondod képzetlen a póni. Fogalma sincs merre menjen mert nem csinálta soha. Első körben fogd meg és vezesd körön hogy tudja körbe kell menni. Utána magad körül kb. 1 méteres körön próbáld sétáltatni. Ha csinálja akkor megáll, megdícsér. És apránként engedd hosszabbra a futószárat. Ha vissza akar fordulni akkor szólj rá, jelezz neki kézzel, esetleg mutasd az irányt merre kell menni, ha nagyon nem érti akkor oda mehetsz megfordítod és ha tovább sétál akkor megdícséred. Ha esetleg látod hogy szivatna, mert érti a feladatot de makacskodik akkor ostorral is lehet neki jelezni. Mindig fokozatosan, kisebb jelzés, csattintás, érintés esetleg nagyobb suhintás farára vagy lábára. De ez már a legvége mikor már csak szórakozik veled, ami nem valószínű.

2020. okt. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ez a történet igaz, hogy a szomszéd bácsi póniját futoszarazod mert kórházba került( egyébként nagyon kamu szagú amúgy a történet ) akkor én azt mondom hagyd. Az előttem író szerintem jól összefoglalta mit kene tenni, DE! az írásodból ítélve nem csak a póni tapasztalatlan hanem te is. Gőzöd sincs mi merre hány méter mit lehetne kezdeni ilyenkor és őszintén szólva nagyon balesetveszélyes amit csinálsz. Főleg ha a ponit nem zárt helyen futoszarazod mert egyszer majd jól otthagy. Aztán volt- nincs póni. Vagy úgy rádfordul, megrúg hogy neked lesz bajod. És én a kezdbe pont ezért nem adnék ostort, mert ez a póni is képzetlen és szemtelen és kihasználja a tudatlanságod, te pedig nem tudod lereagálni az ilyen kis helyzeteket. Hagyd a futoszárt inkább, ha van lehetőséged mozgasd meg karámban vagy ahol van futoszar nélkül. Ott talán nem lesz baj. De ott is normális körülmények közott. Illetve ha ez a story kamu és a saját ponid és nem bírsz vele akkor keress fel sürgősen egy edzőt aki tud neked segíteni és megtanít futoszarazni is akar.
2020. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!