Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkorát tud még ugrani egy...

Mekkorát tud még ugrani egy 19 éves (inaktív munkában lévő) 145cm-es Hucul kanca? És meddig?

Figyelt kérdés

2020. okt. 11. 07:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
nem teljesen inaktív!!!!
2020. okt. 11. 07:48
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyén kérdése is. Ha lenne két pont ugyanilyen adatokkal rendelkező hucul, azok sem ugyanúgy ugranának, illetve a lovas sem mindegy. Ha szabadon ugratod akkor sem ugranának ugyanúgy.
2020. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Úgy átlagosan kb?

Én lovagolom, nyereggel, teljes felszereléssel. 53 kg vagyok. Tavaly még aktívan indultam vele versenyen. 125 cm-ig ugrott tökéletesen. 1.helyet értem el vele.


Léna

2020. okt. 11. 12:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, valamiért az 1.25öt nem nagyon van tudom elhinni. És mivel nem látjuk a lovaglási stílusod, szintén nem tudjuk megmondani.. hucult én lovas nélkul max 1 métert láttam eddig ugrani.
2020. okt. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Csak tudom, mekkorát ugrottam vele TAVALY, (tavaly még csak 18 volt)!

Léna

2020. okt. 12. 08:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd, hogy sokáig a társad legyen, akkor max 50-60kat ugrasz vele és már ritkábban. Ez a magasság ki fogja készíteni, már nem olyanok az ízületi, mint 5 évesen, ha össze szed egy sérülést se biztos, hogy normálisan felépült. Koros már.
2020. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Természetesen tudom vigyázok rá. Nem ugrok már vele csak max. 75 cm-t már régóta!


Léna

2020. okt. 12. 13:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha jól értem, tavaly még 120 cm- t ugrottál vele de egy következő kommented szerint már régóta csak 75 cm- t ugrotok. Ez hogy is van? Véleményem szerint a tavalyi év még nem számít olyan régótának. Illetve sajnos én sem tudom elhinni ezt a 120- at, már csak alapból a hucul fajtából kiindulva se + aki 120 cm- t ugrik azt már tapasztaltabb lovasnak mondanám aki nem kérdez ilyeneket. Ezt nem tőlünk kene kérdezni, mikor életünkbe nem láttuk a lovad, se téged, se titeket együtt munkában, ugrani stb. Mindegy a lényegre válaszolva bár nem tudom tényleg mennyit ugrottatok tavaly és azt se milyen egészségügyi állapotban van én már nem nagyon nyaggatnám ennyi idősen. Most még lehet nem jön ki rajta a probléma, de később komoly gondok is lehetnek ebből. Max 50-60 ahogy előttem is írták de azt se sokáig már. Nem egy fiatal paci már, bár a huculok tovább élnek kicsivel mint a nagy lovak, de vigyázz rá. Nem tudom mennyit dolgozott életében, de ne terheld túl, ha még sok szép évet szeretnél vele.
2020. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hogy senki ne értsen félre, tavaly tavasz-nyár közepéig ugrottam vele 120 cm-t. Ő nem egy átlagos hucul. Eleve 155 cm(ne találja ki senki, hogy nem annyi, mert pontos méret), egy átlagos hucul max. 140 cm!

Aki csak pozitív választ tud oda hányni, ne írjon inkább.

Van róla oklevelem is, hogy 120 cm-t ugrottam vele versenyen 1.-2. helyben.


léna

2020. okt. 13. 09:31
 10/11 anonim ***** válasza:
A pozitív szó jelentése jelen esetben egyenlő azzal hogy valaki jó kritikát, véleményt ír neked. Amelyik szót te keresed az a negatív ami egyenlő a rossz kritikával. Sajnos ebből is látszik, hogy nagyon fiatal vagy! Emellett én a #8- as választ írtam és úgy gondolom nem csak oda “hánytam” a negatív kritikát neked, hanem próbáltam kulturáltan közölni a tudatlanságodat illetve azt, hogy valótlant állítasz. De még arra is választ kaptál, ha tényleg ugrod azt a 120- at, hogy akkor mi a teendő a továbbiakban. Semmi sértő nem volt abban a kommentben, segítséget kertel én pedig elmondtam a személyes véleményem ezzel kapcsolatban. Illetve ha 155 cm akkor már rég nem a kisló kategóriába tartozik, illetve valószínűleg hucul félvérről beszélünk. Én egy 142 cm - es hucult lovagolok tehát a max 140 cm sem igaz fixen! Nyilván vannak kivételek minden fajtánál, és nem mindegy egyed ugyanakkora! De a kisló kategóriába 148 cm - ig vannak a lovak! Házi, területi, szabadidős versenyeken pedig kizárt, hogy 120- as pályán indulj vele és az is hogy olyan magas akadályok legyenek akar csak a pálya egy elemeként. Őszintén nem igazán tudom ezt elhinni, de privatba szívesen látok róla egy fotót csatolva. Remelem nem bántottak meg a véleményemmel, nem ez volt a célom, de nem szeretem ha hülyeségeket állítanak és még engem kérdőjeleznek meg!
2020. okt. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!