Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezek közül mit lehet és mit...

Ezek közül mit lehet és mit tilos illetve mit kell adni és hogyan a lónak?

Figyelt kérdés
Két pacim van, egy 27 éves lipi és egy 13 éves arab valami mix. Az utóbbi néhány napja lett befogadva. Az öreg lovam már kezd soványabb lenni, vagyis az öregség jelei már látszódnak, a fiatalabb pedig jelenleg kicsit sovány. Széna és víz és legelő az alap, illetve hébe-hóba lucerna,aztan a zab-arpa-korpa-kukorica keverék egy kis olajjal és vizezve (bőven vizezve). Illetve müzlit is rendeltem neki, és van még ez az energys ló táp idős lovaknak. Most valaki ajánlotta a szóját és a lenmagot is télre. Mit gondoltok, ezt lehet nekik pluszba keverni az abrakhoz, illetve mennyit, és kell hőkezelni? Tanácstalan vagyok

2020. okt. 15. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a lenmagot leforrázom, s mikor kihűlt ÉS megduzzadt, akkor akkor keverem az abrakhoz.

Szóját soha nem adtam egy lónak se, és azért vigyáznék vele, mert magas a fehérjetartalma. Szerintem lónak talán legfeljebb kis mennyiségben jó, de ezt mindenképp az állatorvossal egyeztesd!

Emellett nálunk a lovak árpamalátát kapnak, szeretik, szívesen eszik. Illetve télen olajat öntünk az abrakra (a malátára, az szívja be legjobban). Az olajhoz fokozatosan kell szoktatni, különben hasmenése lesz nekik.

Gondolom, a szükséges körök megvoltak a lovakkal (fogak megnézetése, rendszeres féreghajtás).

Illetve még annyit, hogy az öreg lovaknak a hőháztartása már felborul, bármit is adsz nekik, "lefázzák" a takarmányt, amíg nekünk az öreg megvolt, télen takarózni kellett.

2020. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fogakat és a féreghajtást akartam én is írni.
2020. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Természetesen minden elvégezve, köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 16. 06:36
 4/6 anonim ***** válasza:

A zabot, árpát kapja roppantva, a széna legyen mindig előtte. Viszont nem szeretnélek elkeseríteni, de 27 évesen már nagyon szép kort ért meg a lovad, ilyenkor sanszos, hogy a legfullosabb takarmányozás és odafigyelés mellett is elszenderül természetes halállal. Szóval bármily szomorú, lassan foglalkozni kell a gondolattal, hogy lesz egy reggel, amikor nem kel fel. Viszont az a tudat nyugtasson, hogy te mindent megteszel érte, hogy jó sora legyen.

Bocsánat, ha szomorúságot okoztam, de nekünk is volt, hogy idős lovunk, akit a széltől is óvtunk öregségi halálban aludt el 28 évesen.

2020. okt. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaj, ezt ne is írd... sokszor át cikázott a fejemben, hogy reggelre nem kel fel..
2020. okt. 20. 19:22
 6/6 anonim válasza:
Pacitea oldalán nézd meg, kérdezz utánna, nagyon jó dolgaik vannak.
2020. okt. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!