Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha 180 centi vagyok de 60...

Ha 180 centi vagyok de 60 kiló mekkora lovat nézzek magamnak?

Figyelt kérdés
Régi álmom egy arab..
2020. okt. 16. 01:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha arabot akarsz akkor nagyon nézz körül mert ritka a magas arab.


Ha aránylag hosszúak a lábaid akkor minimum egy 175 magas lovacska kell.

Ha kevésbé hosszúak akkor 165 centi felett.


Egy arab viszont többnyire 150-160 centi. Akad belőlük jóval magasabb is de az ritka.

2020. okt. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az arabok nem túl magasok, esetleg magasabbat shagyaból találsz, de azok nem azok a finom vonalúak. Mondjuk attól is függ mire szeretnéd használni, de magasságban egy kb 170-175 cm magas közepes félvér lenne jó, vagy egy 160 magas, de hordóbb testalkatú ló. Az a baj, ha hosszúak a lábaid, akkor nem tudsz normálisan csizma segítséget adni, ha a hasaalján éred csak el.
2020. okt. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hosszúak a labaim. Dijugratast szeretnek megtanulni ha nem lehet arab, ez lett volna az egyetlen kontra erv. Akkor magyar sportlo/félvér lesz vagy van egy ismeros gidran aki tetszik :)

Masik kerdesem hatha itt hozzáértők vannak, mi alapjan jófej a ló? Mivel fokent hobbira kene fontos lenne hogy odajojjon a karamban, szeresse ha foglalkozok vele

2020. okt. 16. 10:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha díjugratni szeretnél akkor az arab mindenképp felejtős.

A magyar sportló jó választás, de hobbira egy kicsit drága lesz egy olyan ló.


Nem fogsz tudni olyan lovat venni amelyik azonnal oda megy hozzád. Ehhez ki kell alakítanod vele egy bizalmas kapcsolatot ami nem két hét lesz.

De ha ilyen kérdések merülnek fel benned akkor még nagyon nem való neked ló, mert nem csak lovaglásból áll az élet.

2020. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ez az érv h nem tudsz csizma segítséget adni elég nagy butaság, nem a sarkaddal kell segítséget adni hanem a vadliddal.. így igazából az arab is megfelelő és ahogy mondják a shagya jo lehet de elég jó lovasnak kell lenned hogy arabot akarj. És mellesleg ismertem kb 180 cm magas lányt és fiút is aki arab telivérrel távlovagolt és gond nélkül ment neki. A ló kb 150-155 mar magas Volt.
2020. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Bábolna nemzeti ménes birtokon arab lovakat tenyésztenek és ugratnak is velük. De ott iszonyatos árak vannak.
2020. okt. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az arab lovak nehéz fejűek tapasztalatom szerintem. Én nem ajánlanám hobbira.

Magyar sportlovat inkább

2020. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az arabhoz egy dolog kell, rengeteg szabadidő. Annak nem elég heti 2x-3x egy óra lötyögés. Volt arabom diákként, hetente 3x nyomta vele egy 20kmes terepet, hétvégén volt, hogy 40et is mentünk. Mikor egy átlagos ló kezd fáradni, na ő addigra melegszik be. Durván szívós,intelligens, de elég szenzitív, az enyém nagyon könnyen megsértődött, ha nem hagytam menni. 2-3 nap kihagyás után szinte repült,meg agyaskodott. Viszont ha megvolt a mozgás adag, akkor egy nagyon jó kis lovacska volt.

Ugrani inkább shagyaval szoktak.

Az, hogy odamenjen a ló, az hosszú idő, meg jellem, személyiség kérdése is. Ha a lóval jó a kapcsolatod, bízik benned, akkor elérhető. Ehhez sok időt kell együtt tölteni és folyamatosan erősíteni a szerepeket.

2020. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!