Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a hucul fajtáról?

Mit gondoltok a hucul fajtáról?

Figyelt kérdés

Körülbelül 10 éven belül, ha már független leszek anyagilag és lesz elegendő keresetem hozzá, szeretnék lovat venni.

Jelenleg is sokat foglalkozom lovakkal és az évek alatt úgy tapasztaltam, hogy nekem a nyugodtabb, ki-kőzepes termetű, ősibb típusú lovak tetszenek, lennének megfelelőek számomra. Hobbira és munkára szeretném használni a leendő hátasom, így fontos szempont, hogy okos, jófejű, higgadt és tanulékony legyen. Ilyen szempontok alapján a hucul fajtát néztem ki magamnak, persze tudom, hogy fajtán belül is vannak eltérések, de általában milyen tapasztalataitok vannak a huculokkal? Jók-e Hobbira, tereplovaglásra, kisebb akadályok ugrására, csorda (sz.marha) hajtásra?



2020. okt. 16. 04:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jók. Szabados Csaba lovastúrázó is ilyeneket tart.
2020. okt. 16. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A hucul erre teljesen jó, viszont elég kemény jellemük van, szóval makacsak is tudnak lenni, illetve hamar az ember fejére tud nőni, ha nem kezeli helyén. De ha sikerül összeszokni, akkor egy szinte elnyűhetetlen lovad lesz.
2020. okt. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak nyilván a huculból is dominánsabb lovak, de szerintem a többségük nagyon közreműködő. Jó fajta a hobbyzáshoz és a munkához, nem hiába ezeket használták régen a magyarok.
2020. okt. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az általad felsorolt területekre teljesen megfelel a fajta legtöbb egyede. Nekem is Hucul volt az első lovam, igazi kis szeretet gombócok.
2020. okt. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyosak, nyugodtak(biztos vannak pörgősebb, bolondabb lovak, ez attól is függ, hogy mennyit foglalkoznak vele). Az enyém most 11 eves 5 évig nem volt vele foglalkozva oda se jött, sörénye össze volt csomósodva, patái repedezettek, félt az embertől. Elkezdtem vele foglalkozni 1,5 éven belül akármit meglehet vele csinálni csak ajánlani tudom a huculokat <3
2021. máj. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!