Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Idős lónak ízület kopásra?

Idős lónak ízület kopásra?

Figyelt kérdés
Elhoztam vágóhíd elől egy 18 éves lovat. 3 lábra sánta azt mondták használhatatlan. Azóta eltelt jó pár hónap a ló több mint !!100!! azaz több mint száz kilót szedett fel nálunk és folyton kapott ördögcsáklyát. Mikor elhoztuk nagyon látszott rajta, hogy sánta, alultáplált már szó szerint feladata az életet. Most nagyon boldognak tűnik az orvos már 2 hónapja mondta, hogy rá lehet ülni de vágtázni nem lehet vele. Most egy hónapja lovagolom (séta terep). A két hátsó lába ránézésre olyan mintha teljesen jó lenne a jobb elsővel viszont még mindig vannak gondok ott porckopása is van de a hátsóknak az előző hozzá nem értő "gazdája" miatt lett baja mert ugrattatni és versenyeztetni akarta a gyerekkel a ló pedig ezt és a sok akadály leverését az ugrásokat nem bírta az orvos szerint. A kérdésem az lenne, hogy mivel lehetne még javítani főleg az első lábán? Valami hatékony bevált módszer esetleg, gél, kenőcs, táplálék kiegészítő!? Vagy bármi tanács, vélemény, tapasztalat érdekel.

#Ló porckopás
2020. okt. 21. 22:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Takarmány szotyival (fekete napraforgó mag). Az "olajozza" az ízületet, bár 18 évesen csodát nem kell várni, valószínűleg sose jön már úgy helyre. Ilyen lépős ügetős terepeket, ha bír még hosszú nyugdíjas kora lehet.

Amúgy nekem is volt lábfájós lovam, vele is már csak léptem terepen, bár ha nagyon benne volt a boogie, akkor hagytam menni, nem hajtottam, esetleg vágtatott amennyit tudott/akart, igaz utána sántikált, de ezt ő osztotta be magának. Mi is próbáltunk mindent, a doki mondta, hogy esetleg szteroiddal lehetne kezelni, de az csak tünetet nyomja el, az okot nem.

2020. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!