Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell kiülni a a lovak...

Hogyan kell kiülni a a lovak galoppozását?

Figyelt kérdés
Kikönnyítve vagy úgy rendesen bele kell ülni a nyeregbe? Hogy a jobb, kényelmesebb? És a lónak hogy jobb? És kikönnyítve hogyan kell ülni ilyenkor?

2020. okt. 22. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Most konkrétan a versenyvágtára gondolsz csak?
2020. okt. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aha, pl réten / parton galoppzásra gondoltam konkrétan.
2020. okt. 22. 09:58
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Kikönnyítesz a nyeregbe. A lónak is jobb és neked is kényelmesebb.
2020. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Csak simán könnyitesz.A kisebb kengyelbe jobban tudod ezt csinálni!


Anais255

2020. okt. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Mindkettőt lehet, arabokat láttam ülve galoppozni. De nyilván egyszerűbb, ha kikönnyítesz
2020. okt. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
67%
Kiülni sehogy. Pont az a technika mint ahogy a zsokék vannak a versenyen...Kikönnyítesz
2020. okt. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
96%

Ki kell könnyíteni. Galoppon is azért állnak a zsokék, mert így van a ló háta a legjobban tehermentesítve, így tud a ló a leginkább "kinyúlni". Persze egy tereplovagláshoz nem szükséges galoppnyereg, meg olyan rövid kengyelszíj, mert a zsokék vádliból tartják magukat, nem térdtámaszból, és rengeteget edzenek és gyakorolnak, hogy menjen, míg egy mezei lovasnak elég ,ha max 1 lyukkal rövidebbet csatol a szokásos kengyelhossznál.


A kikönnyítve ülést célszerű lépésben és ügetésben is gyakorolni az egyensúly miatt, mert nem mindegy hova esik a lábad, illetve a segítségeket ugyanúgy tudni kell adni, mint ha ülnél. A másik, hogy ne kapaszkodj a ló szájába, ne a szárral tartad magad, hanem a lábadat és az egyensúlyodat használd. Én eleibte futószáron szoktam gyakoroltatni, szárfogást is először csak épp hogy a csatnál, hogy ne kapaszkodjon, aztán, ha így már megy, akkor mehet szabadon is rendes szármértékkel.

2020. okt. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!