Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetséges, hogy egy teljes...

Lehetséges, hogy egy teljes lovas felszerelés ennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Csak összeszámoltam, hogy a jövőbeli lovamnak mennyi lesz a felszerelés. 514 ezer jött ki. Elsősorban nem ár alapján válogattam, csak arról, ami tetszett, csináltam egy képernyőfotót, amin az ár is rajta van. Vagyis valószínűleg nem ezek lesznek, de ez így reális ár?

Még annyi, hogy 6 nyeregalátétet és 2 ínvédőt választottam, amiből valószínűleg nem lesz ennyi. Nyerget nem számoltam bele. Ez reális ár?



2020. okt. 23. 12:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
24%

" nem vagyok válogatós, mondom hogy csak azokat választottam ki, amik tetszettek..."


Nem, nem vagy válogatós, de tényleg. Ugyanmár.

2020. okt. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Versenyezni akarok, meg való igaz, hogy én egy sérülékenyebb lóval számoltam, több ínvédőt, bokavédőt, pataharangot is beleszámoltam. De mivel még nem vettük meg a lovat, így nem tudhatom. Versenyfelszerelést beleszámoltam.

Meg pár ápolószert, hasonlókat, azért ez is sokat nyomhatott.


#11 igazad van, rosszul fogalmaztam. Úgy értem, hogy nem vagyok márkaőrült vagy különösebben válogatós, de mondjuk a piros nyeregalátét jobban tetszik, mint a sárga, de az lehet, csak másféléből van, ami drágább. Hamár egyszer saját lovam lesz, annak olyan felszerelést választok, ami tetszik. Nyilván ha a valóságban vásárolnék, körültekintőbben megnézném, hogy lehet-e hasonló színűt/mintájút olcsóbban kapni, de most csak kiválasztottam azokat, amik első látásra tetszettek.

Az, ha olyat választok, ami legalább egy kicsit tetszik, szerintem nem válogatós, de te tudod. :)

2020. okt. 23. 18:36
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

Hát meg nem is arról van szó, hogy ilyen vagy olyan színű valami. Hanem hogy vagy veszel pl egy kesztyűt, ami 2 hét alatt tönkre megy, mondjuk 2 fillérért, ahelyett az 5 filléres helyett, ami 2 hónapig kibírja sokkal többet költesz hosszú távon az olcsóbb cuccokra, mintha ritkábban vennél minőségit.

Tehát ha a kérdezőhirtelen bevásárol minőségi cuccokból az lehet hogy drágábbnak hat, de ha az '5 éves tervet nézzük' lehet, hogy ha csak olcsó dolgokat vesz folytón, sokkal többet költ 5 év alatt, mivel sok a lovas dolgok közül fogyó eszköz, nem olyan mint a nyereg, ami sokáig jó.

2020. okt. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%

Nem kell 6 nyeregali, meg lehet kapni 6000ért is normálisan, meg 20 ezerért is, ez azért megdobja a költséget. Zselé is van 20ért,meg 80 ezerért is. Lábvédőből se kell 4-5 szett, legyen egy jobb, minőségi. Nyeregnél pl egy új stübben simán kerül 500 rugóba, de kaphatsz normális új nyerget 200 körül is.

Végül is azt veszel amit akarsz, ha van ennyi pénzed rákölteni, akkor lelked rajta.

2020. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Csak kinéztem 6ot nem azt jelenti, hogy veszünk is ennyit. Zseléből 20 ezer körülit választottam. Lábvédőből 2 ínvédőt, bokavédőt és 1 pataharangot választottam.

2020. okt. 24. 10:59
 16/23 anonim ***** válasza:
69%
Persze, abszolút lehetséges hogy ennyi, kérdés hogy kinek milyen igényi vannak. (és mekkora kerete) Én kevesebb mint fele ennyiből hoztam ki a lovamnak a felszerelését, versenyeztünk is, igényesen is nézett ki a ló, viszont a felszerelések nagy részét használtan vettem.
2020. okt. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
19%
Ez mind szép és jó viszont megkérdezhetem, hogy ezeket saját pénzből tervezed megvenni? Nem tudom sajnos hány éves vagy, viszont jól összeválogattad a dolgokat akár a szüleid kártyájára. Ahogy előttem is írták nyereggel együtt lenne ez a leginkább oké. Így én kicsi sokallom, de mindenki a saját pénztárcájához mérten vásárol. Viszont tapasztalatból mondom, hogy nem mindig a drágább a legjobb, de azért bízok benne, hogy ezt te is tudod. Illetve nagyon sok ismerősöm vett használt nyerget nyilván ami jó állapotban van olyat és már nem jött ki olyan sokra neki a vége.
2020. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

#16 köszi

#17 Mint írtam, nem ár szerint válogattam. Ahogy azt is, hogy ha a valóságban vásároltam volna, jobban megnéztem volna, hogy mi mennyibe kerül. Most csak nézelődtem. Nyerget nem tudom, honnan veszünk majd, lehet, hogy használt lesz. De nyeregalátétre, kantárra, stb, inkább áldozok most többet, minthogy két hónap múlva vehessem az újat. Az összességében még több is lenne.

2020. okt. 26. 17:07
 19/23 anonim ***** válasza:
29%

Ha az árakat is elkezded nézni, akkor mondjuk 200 körül veszel egy normálisabb nyerget, akár használtan is kapsz ennyiért középkategóriánál kicsit jobbat. 150 ből meg kijön a többi köcöllék, azokból is a közepes kategóriát választva. Megjegyzem a huszonezres spooks nyeregali nem tud semmivel se többet, mit a 8-10 ezres, ott már a márkát és a dizájnt fizeted meg (mint nagyon sok más lovas terméknél). Szóval ezekkel is számolni kell. Hevederből szoktam még jobbakat nézni, de pl a lábvédő, kb fogyóeszköz, még a drágább műanyaghéjas is 10 használat után karcos lesz.

Illetve ha jól illeszkedik a nyerged, akkor zselére sincs szükséged. Egy nyergesmesterrel érdemes beállíttatni, ha fontos a lovad kényelme. Egy jól felfekvő nyerget nem tud helyettesíteni a legjobb zselé vagy nyeregemelő sem. Szóval 350ből ki lehet hozni egy jobb felszerelést. Persze árban annyira mész el, amennyire akarsz, meg amennyid van rá.

2020. okt. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
11%
Konolyan ennyi embernek van lova? Kb napi szinten van kérdés h ha lovam lesz, meg mit csináljak a lovammal...
2020. nov. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!