Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha rug a lovam?

Mit csináljak, ha rug a lovam?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves kancám, embereknek engedi, hogy hozzáérjenek a farához, de, ha egy másik ló akár az orra hegyével is hozzáér már rögtön rug. Erről le lehet szoktatni?

2020. okt. 26. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Ne állj mögé 🙂
2020. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A ló a ménesben úgy harcolja ki a helyét, hogy a többi lóval megküzd, főleg a dominánsabb egyedek lehetnek agresszívabbak. Ha emberrel nem agresszív akkor nincs gond. A többi lóval meg össze kell szoktatni, ilyenkor van, hogy bunyó van, legelőn jobb ha lejátszás, ha még lovagolva van már és nyeregalatt találkoztok idegen lóval, akkor igyekezz megtiltani neki, de ha erre hajlamos a lovad, majd inkább köss piros szalagot a farkába, és akkor a többi lovas tudja majd, hogy rúgós a lovad.
2020. okt. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze tudom mire lovagolva lesz még legalább 1 év, akár ki is nőheti, de vannak a társaikkal szemben antiszoc lovak.

Előző voltam!

2020. okt. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan lovak, amik erre érzékenyek. Szerencsétek van, csak a lovaktól nem szereti. Lovagláskor (majd) piros szalag, figyelmeztetés, a többi ló meg majd elkerüli a fenekét a karámban.. Nem hülyék azok sem.
2020. okt. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én terepre jártam, volt ott egy rúgós ló, vele általában leghátul mentem.
2020. okt. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azt nem írtam, mivel nagy darab ló már lovagolva van, és nincsen semmi baja, ha egy másik ló megy mögötte, csak akkor, hogyha hozzáér.
2020. okt. 27. 10:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de attól, hogy nagy darab rohadtul nem kéne 2,5 évesen lovagolni, még könnyű lovassal se, mert 5 éves korára alakul ki úgy a csontozata és a porcok, szalagok, izmok, hogy elmondhassuk teljesen kész a ló, de 3,5-4 évesen már megfelelő előkészítés után már lehet lovagolni.
2020. okt. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó, ezt én is tudom, és tudom, hogy nem jó neki, de mindenki ellenkezett, apum is és tatám is azzal jöttek, hogy ők már ilyenkor tanították a csikókat szekérbe, és, hogy nem a saját pénzemből van, és a tudtom nélkül hívták a belovaglót
2020. okt. 27. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!