Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez, csak a filmekben fordul...

Ez, csak a filmekben fordul elő, vagy a valóságban is lehetséges?

Figyelt kérdés

Amikor, a lovas meghal, eszméletlen részeg, elájul, magatehetetlen, és a ló a lovas közvetlen, vagy közvetett utasítása nélkül elindul, és haza viszi, a lovasát.



Ez, csak film trükk, megható jelent, vagy tényleg a valóságban is lehetséges.


2020. okt. 27. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ hogy a ló milyen viszonyban van a lovassal
2020. okt. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy lovaknál hogy működik. Én olyanról hallottam, hogy az ember nem tudta, hogy merre kell visszamenni a legelőről a tanyára, ezért szamárra ültették, a szamárnak a fenekére csaptak, és az hazavitte őt a tanyára. Bár az ember teljesen magánál volt.
2020. okt. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A ló ha lehet mindig hazafelé indul, ezért van, hogy terepen sokszor akaratlanul is 'hazaviszik' a lovast, hazafelé is mindig élénkebbek a lovak. Nyilván a ló nem fogja az embert a hátára pakolni, hogy 'Gyere te is', de ha rajta van könnyen lehet hogy hazaviszi.
2020. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jó viszonyban van a ló a lovasal!


És, arra gondoltam, hogy a lovas a lovon van! Csak, el kell indulnia a lónak!

2020. okt. 27. 12:37
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem filmes trükk. Max az a része, hogy közben nem áll meg pihenni, mert megállnak egy egy jófalatra.


A ló szinte minden esetben haza megy egyébként.

Én terepről rendszeresen lógó szárakkal térek haza mert a ló pontosan tudja hol kell mennie.

Max akkor nyúlok hozzá ha épp egy olyan fa alatt akar átmenni ahol én nem férek át.


Olyan is volt mikor eltévedtünk és a lovakra bíztuk magunkat. Haza értünk mert tudták merre kell menni.

2020. okt. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Lovas kérdés? :)


Akkor megérkeztem a következő apró történettel.

(És persze hívjatok csak Marco Polonak, Benedek Eleknek, vagy Andersennek, attól még a történet szín igaz :)


Egy régi szép május elsején kivonultunk a lovakkal a közeli majálisra, hogy lovagolhassanak a gyerekek egy picit.

Persze nem kell nagy produkcióra gondolni, egy-két kör sétáról volt szó lóháton.


A lovarda tulajdonosa, áldott emlékű tanítóm és barátom, igaz ami igaz, nem vetette meg az itókát, sok ismerőssel találkozott ott, délutánra már kezdett finoman szólva is spicces lenni.

Mi visszamentünk a lovakkal a lovardába, de ő mondta, hogy még marad egy kicsit.


Telt múlt az idő, vártuk, vártuk, nem jön.

Kezdett beesteledni, besötétedni, nem jön.

Gondolkoztunk, hogy érte menjünk-e, esetleg leesett a lováról, vagy más valami történt...


Már indulásra készen voltunk, amikor látjuk a szürkületben, hogy közeledik, de valami furcsa volt a látványban.


A ló össze vissza lépkedett, dűlöngélt alatta.


Berúgott volna a ló? :)


Hát nem. Kiderült, hogy az öreg rúgott be, de nagyon.

A haverok felsegítették a lóra, elindították haza felé.

A ló meg úgy jött vele, mint valami egyensúlyozó művész, amerre le akart dűlni róla az öreg, ő arra lépett, vigyázva, hogy mindig egyensúlyban legyen a hátán és le ne essen róla. :)


Hát nem semmi látványt nyújtottak közeledés közben :DDD

2020. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6 ez egy teljesen hihető történet annak aki tényleg ismeri a lovakat.


Mikor szőrén lovaglok van mikor elvesztem az egyensúlyom és érzem hogy a ló alám lép, lassít stb. Pedig annyira nem vagyunk nagyon szoros kapcsolatban mégis vigyáz rám amennyire tőle tellik.

2020. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Régen majdhogynem megszokott jelenet volt, hogy a nem éppen józan bácsika felkapaszkodik a bakra, a lovak meg hazatalálnak maguktól. Szóval igen, ez lehetséges a valóságban is.
2020. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy bértartónk, aki régebben gyakran tartott kocsmatúrát. Nagyon jófej lova volt, mert mindig hazahozta, sőt leesni se hagyta, mert mindig valahogy alálépett.

Egyszer egy jólsikerült szilveszteri lovaglás során én is lovas teleporttal kerültem haza XD

2020. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a válaszokat!

Köszönöm, hogy mindenki kulturáltan írt!


Azért, írtam ki a kérdést mert, most láttam a Midsomer gyilkosságokat, és akit megöltek az egy hinton ült, és a ló hazavitte, utasítás nélkül!

2020. okt. 27. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!