Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek hogy el fogadja a...

Mit tegyek hogy el fogadja a lovam a többi lovat?

Figyelt kérdés
Nos, bertartasban van a pacim és ha külön megyünk le a lányokkal a pályára ideges lesz a többi ló láttán be feszül, táncol.. Nem lehet vele bírni ha más lovat lát ha a hátán vagyok. Viszont ha vezetem, semmi probléma.. Oda megy hozzájuk,barátkozik.. Nem tudom hogy javítsák ezen.. A múltkor terepen szembe találkoztunk egy lovassal, végig nyeritett, hörgött (nem tudom hogy mondják, az a fura ideges prüszkölés 🤔) hogy szoktassam meg hogy nem kell idegesnek legyen ha más ló is van kint? Inkább kerültem eddig őket,nem közeledtem feléjük ha láttam h ideges, nem akartam le esni, 178 magasról nem lenne túl kellemes. Kérlek segítsetek. Egy 7 évesről van szó.

2020. okt. 27. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen van akkor megállsz és/vagy leszállsz és magad körül hajtod addig amíg le nem nyugszik. Vagy meg nem áll. Ha nyugis lett akkor simi és picit álldogáljon.


Ezt úgy kell elképzelni, hogy vagy a szárat vagy a vezető szárat megfogod, a fejét kicsit magad fele huzod es a kezeddel vagy vezeto szar vegevel megforgatod egy jo ideig magad korul. Esetleg mehet bele egy hosszabb hatra leptetes is.


Ezt minden idegeskedos, "nem akarok megallni felszallaskor" stb. szituban alkalmazhatod.


Westernben mi rengeteget hasznaljuk ezt a modszert.

2020. okt. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem egy 7 éves luzitánom van, igazi bikázós ló, vele sem egyszerű, iszonyat akaratos. Semmiképp sem szabad a lovat ahhoz szoktatni, hogy ha gond van, leszállunk. A lovaknak megvan a saját kis gondolat menetük, és gyakran nagyon máshogy viselkednek földi, és nyereg alatti munka közben. Hiába szállsz le, visszaülve ugyanúgy átkapcsol, éppen ezért ha nyeregben van probléma, azt csak 99%ban csak nyeregből tudod megoldani. Én a helyedben megállnék vele egy fix ponton, és nem engedném el onnan, a másik lovak felé. Mind1 mennyire táncol, az elrohanást a ló forgatásával is meg lehet oldani. Az is segíthet, ha mondjuk a terület ahol lovagoltok körbe van kerítve. Ha van aki segítsen, akkor legyen néhány idegen ló a közelben (de a pályán kívül), és hosszú (elengedett) szárral vágtassatok közbe körbe. A fáradtság leköti a paranoid agyukat, a futást pedig lóvá teszi őket.

Saját tapasztalat alapján azt tudom felhozni, hogy a lovam rettenetesen türelmetlen, és rohanós, de hosszú száron ha mehet anennyivel akar, akkor megnyugszik. Vannak lovak, akik igényelnek egy 'b' tervet, kell nekik a lehetőség a szökésre. Ha szakszerűen idomítani akarod a lovadat, nem én vagyok a te embered, de mondok valamit, ami talán érdekelhet:


Nem az a cél, hogy a lovad ne fusson el, hanem az, hogy visszajöjjön. Ha szabadon engeded, a lovad választani fog. Ha téged választ, vagy jól csinálod, vagy kaptál egy 2. 3....1000. esélyt tőle.


Elég gyakran szabadon szoktam engedni a vandál lovamat, eleresztem legelni egy random mezőre. Legutóbb 30percen belül úgy döntött, hogy hazavágtázik, és megáll előttem :)

2020. dec. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!