Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló megvédi a lovasát? Ha,...

A ló megvédi a lovasát? Ha, szoros kapcsolatban vannak egymással. Vagy, inkább elmenekülne?

Figyelt kérdés
2020. okt. 31. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez fajta és lófüggő. A legtöbb ló elmenükelne, de vannak történetek az ellenkezőjéről. Egy csataló például úgy lett tenyésztve, hogy bátor legyen. Nem tudom manapság vannak e még ilyen vérvonalak.
2020. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

A ló kifejezetten nem védi meg a lovasát. Engem például sokszor segített ki ló, például egyszer majdnem elájultam mert rosszul lettem, és alám lépett a ló, így nem estem le. De alapvetően ha valami vagy valaki rám támadna a ló nem ugorna elém.

Bizonyos helyzetekben lehetnek kivételek, például túldomináns lovaknál.

Alapvetően a ló nem védi meg az embert, nem hiába "menekülő állag". A kutya ragadozó, a ló pedig préda/növényevő. A ló első reakciója az esetek többségében a menekülés. Ha védekezésképp támadna is (rúg, csíp), azt valószínűleg nem az ember megvédésére, hanem a saját maga mentésére szolgálna.

2020. okt. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Állat*
2020. okt. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Egy átlagos ló biztos, hogy nem.


Esetleg ha van egy ménesed és vezérkanca vagy a csődör ménestagnak tart akkor van rá esély de akkor se biztos. A csikókat pl. megvédik ha épp úgy van, ha egy embert fajtársuknak tartanak akkor van rá esély hogy megfog védeni amennyire tőpe tellik, de egy átlagos ló ott fog hagyni téged a bajban.

2020. okt. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
22%
Nem... Nem olyan okosak mint ahogy beállítják őket.
2020. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha egy ló elmenekül, azzal védi meg leghatékonyabban a lovasát.
2020. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
6-os válaszolónál a pont. Természetesen csak akkor, ha véletlenül nem kerül a pata alá az ember, miközben megindul.
2020. okt. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyedüli kivételt szerintem a rendőrlovak jelentik, de ott eleve erre vanna szelektálva, illetve az ösztöneivel ellentétesen is akár a lovasra hallgat csak és kizárólag, ez pedig tudatos tenyésztés és képzés eredménye.
2020. okt. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért védene meg? Egész életében arra idomítják, hogy fogadjon szót az embernek, majd pont egy támadás során rúgná fel az ösztönszinten belénevelteket?
2020. nov. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez most Igen, vagy Nem?
2020. nov. 5. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!