Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat vegyek?

Milyen lovat vegyek?

Figyelt kérdés

Fél éve járok lovagolni rendszeresen és most úgy érzem kész vagyok gondozni a saját pacimat.Két legfontosabb dolog hogy hegyes fejū éjfekete legyen.

Hány éves lovakat érdemes nézni?

Válaszokat elõre is köszönöm.


2020. nov. 6. 09:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem vagy készen erre, ha ezek a kritériumok. Jó szándékkal mondom.
2020. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés hogy vegyek-e, hanem hogy milyet....
2020. nov. 6. 10:09
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél , ha a külseje meg a színe a lényeg. Nem neked való a saját ló.
2020. nov. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Minden rosszindulat nélkül jelzem ,hogy még az 5-6 éves koruk óta lovagló tizen- majdnem hoszonévesek (és a szüleik) is megfontolják ,hogy legyen-e saját lovuk. Fél év lovaglás kb arra elég ,hogy elmondhatod ,hogy kipróbáltad.
2020. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne a külseje legyen az első szempont. Pl. ne feltétlenül fekete lovakat nézz csak, mert lehet h ami természetre és képzettségi szintre megfelel, az mondjuk pont egy világospej ló lesz. Nyilván nem azt mondom, hogy egy olyan lovat vegyél ami nem szép, de ne a színét nézd. Másik fontos, ne is fajta alapján válassz. Ha versenyezni szeretnél az más kérdés. De alapvetően az adott lovat (egyént) kell nézni.

Egyébként korban csikót semmiképp ne. 9-10 éves kortól felfele nézegess. Legyen tapasztalt, megbízható és kezelhető a ló. Ezek miatt inkább egy 15 év körüli ló lenne a legideálisabb, de persze egy kicsit fiatalabb is lehet megbízható, kezdőnek való. Elsősorban kanca vagy herélt. Én a kancákkal valahogy jobban ki vagyok békülve, de lehet h neked pont egy herélt ló lesz a szimpatikus.

2020. nov. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

SSO-ban meleg szívvel ajánlom a marwarit, vagy esetleg az új angol telivért. Szerintem gyönyörűek.


A valóságban meg a véleményem szerint egyáltalán nem állsz készen rá. Ez csak az én gondolatom, persze, ettől még csinálj amit akarsz. De tanácsot nem adok, csak ennyit: ne.

2020. nov. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb olyan, mint ha valaki úgy akarna autót venni, hogy annyit tud, hogy piros legyen a színe, meg szépek legyenek a lámpái.

Szerintem várj még ezzel.

2020. nov. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez most egy picit hosszabb válasz lesz, de segítő szándékkal írom.

Amikor sok év kihagyása után újrakezdtem lovagolni, immáron apával, mi is teljesen meg voltunk indulva, hogy bizony jobb lenne egy saját ló. Anya viszont kegyetlenül ellenezte, parázsviták voltak rendszeresen már csak a "lovaglás" szótól. Ez az állapot vagy 1,5 évig ment. Ugyanis ezután kezdődtek a gondok, apa elvesztette a jól kereső állását (amit addig biztosnak gondoltunk, elvégre évtizedeket dolgozott ott..), jött a vírus, érettségi, sérülés.. És nem tudtuk volna fenttartani a lovat, úgyhogy így utólag jobb volt, hogy nem vágtunk bele.

Szóval egy ló nagyon komoly dolog és alaposan végig kell gondolni. Fél év lovaglás pedig kevés idő.. Sokan mondják, hogy a lovaglás megtanulására egy élet is kevés és van benne valami. Szerintem mindenképpen várj vele kicsit, még nagyon korai lenne! És ezt úgy mondom, hogy ilyen téren hasonló csónakban eveztünk.

2020. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
36%

Az lenne a kérdésem, hogy hányszor estél a lóról eddig?


Ha már jópárszor és volt köztük durvább is akkpr oké vegyél egy idősebb lovat,deha egyszer se estél akkor NE!!

2020. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem sem állsz készen a lóra, ha itt kérdezed meg, hogy milyet vegyél és nem tudod magadtól.


A válasz a kérdésedre: 9 évnél idősebb legyen mindenképpen, mert akkor már elég tapasztalt a te tapasztalatlanságodhoz (bocsánat, de a fél év nagyon kevés), és legyen kanca vagy herélt, mert ezek sokkal szelídebbek és kiszámíthatóbbak általában. És ne csak egy színen vagy fajtán belül nézelődj, hanem nézz szét a neten, keress eladó lovakat, menj el próbáld ki őket, és ha valamelyikbe beleszeretsz, és ha el tudod őt megfelelően tartani, csak akkor vedd meg.


Zárójelesen megkérdezném: ugye tudod, hogy a lóvásárlás nem csak annyi, hogy megveszed a lovat? Én sokkal olcsóbban vettem a lovamat, mint a felszerelését. A ló 300 000 volt, bár még csikó volt és nekem kellett belovagolni, viszont olyan magas a marja, hogy csináltatni kellett rá nyerget. 600 000-ért. Persze te sokkal olcsóbban is vehetsz nyerget és kantárt (használtat, vagy rosszabb minőségűt). Aztán a kantár +100 000, egyéb felszerelések 80 000, ha bértartásban akarod tartani, márpedig aki ennyire kezdő, annak ott kéne az évi nagyjából 600 000, oltások évente általában kettőt kell adni egy ára 5000-10000, patkolókovács, 6-8 hetente, egy alkalom 3000 (ha csak körmölni kell) - 15 000, és ugye betegségek esetén az állatorvos, ami egy komolyabb kezelésnél több milliós összeg is lehet. És gondolom továbbra is szeretnél majd még edzésre járni, úgyhogy számold még hozzá a lovardátokban érvényes saját lovas edzés árát, és gondold át még egyszer, hogy el tudod-e majd tartani, és hogy a te tudásoddal valóban megéri-e ez.

2020. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!