Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miert nagy a lovam hasa?

Miert nagy a lovam hasa?

Figyelt kérdés
A kancamnak nagy a hasa es nem oldalra no hanem lefele. Ez mitol lehet? Nincs egesznap elotte a szena es a szalmat sem eszi maga alol. Nincs agyon dolgoztatva de munka utan is csak oldalrol latszik h picit lemegy belole de alulrol semmi. Ott marad ugyanakkora. Es ha tobbet is megy terepen vagy ilyesmi es felszivja magat akkor sem lesz kisebb. Mi oldhatna meg ezt a problemat?
2020. nov. 7. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Három lehetőség van.

1. Egyszerűen kövér. Ez esetben nem kell neki abrakot adni (széna ettől még lehet előtte egész nap) és többet kell vele foglalkozni.

2. Fel van puffadva. Állatorvos.

3. Terhes. Állatorvos.

2020. nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A hatanal es a fenekenel combjanal eleg vekony es ossze van esve. Felek h ha az abrakot elveszem tole akkor csak megjobban ossze szakad. De mar igy kerult hozzam. Azota szedett magara de még nem az igazi. Volt fedeztetve nyar elejen minden okes volt sarlott is szepen fel is vette a ment de az uh. nem mutatott csikot. Viszont a doki azt mondta h nagyok a tuszok es csendesen sarlik vigyem vissza. Visszavittem de nem igazan akart folyatni es a ment sem engedte magara. Igy nem eroltettuk hazahoztam. Masnap visszavittem hatha de ugyanaz volt. Igy hagytuk. Kesobb ujra lett fedeztetve akkor sarlott latvanyosan es magara is engedte a ment de a men nem magzott le. A doki szerint szuk volt a kanca ami fajhatott a mennek. Ami fura mert az elsonel semmi baj nem volt semmivel. Minden siman ment. Vegul nagy nehezen sikerult befedezni. De megint csak vissza sarlott. Uh.zva mar nem volt mivel besarlott. Szoval nem hinnem h vemhes lenne. De neztem regebbi kepeken es eddig nem volt ilyen hasa. Es az elozo gazdik mondasa alapjan nem ellett sokszor. Talan de csak TALAN volt mar egyszer egy csikoja de ez sem biztos.
2020. nov. 7. 17:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rakszurest csinaltass. A vegso stadiumnal no meg a has.
2020. nov. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvossal mindenképp nézesd meg! Sok oka lehet, én a vemhességet sem zárnám ki.
2020. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenkepp fog hozza doki jonni de mivel nem talalta szrgosnek igy kerdeses h mikor er ki. Ha valami baj lenne ott bent akkor azt az uh.n latnia kellett volna a dokinak nem? Illetve letezik h nem latjak uh.n a csikot 21 napra? Megprobalok kepet mellekelni. Junius elejen volt eloszor fedeztetve. Masodjara ugye nem volt semmi. Aztan az utolso probalkozas a fedeztetessel ami parszor sikerult vegul az szeptember elejen volt.
2020. nov. 10. 17:57
 6/8 A kérdező kommentje:
Es a szore sem bundas maci mint a tobbinek. Rovidebb es merevebb. Pedig az elozo gazdi kepein o is egy maci volt hatalmas szorrel. Most viszont nem
2020. nov. 10. 17:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Két hónapos vemhesség még nem látszik meg a hasán. Hacsak nem már az első fedeztetésnél vemhesült, júniusban.
2020. nov. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Es letezne h a doki ultrahangon nem latta? Mert az elso fedeztetes utan 21 napra lett ultrahangozva de a doki csikot nem latott
2020. nov. 12. 22:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!