Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha otthon van lovam, tudok...

Ha otthon van lovam, tudok vele versenyekre járni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel eddig lovardába jártam, de vettem egy lovat, akit otthon tartok. Feltétlen a lovardában való tartás, hogy versenyekre járjunk? Olyan versenyekre mehetünk, ahova nem szükséges a rev? Később rajtengedélyt tudnánk tenni?



Nem, nincs még lovam, nem is tervezek venni az elkövetkezendő 2 évben.



2020. nov. 7. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
lovas marhaság ezredik rész
2020. nov. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Van másik ló otthon? Mert ugye lovat egyedül nem tartunk.

Figyelj, anyagilag is jobban jössz ki bértartással, mert rengeteg munka van a lóval. Ott legalább állandó körülmények lennének neki. Nem szakszerű otthon tartani versenylovat.

2020. nov. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már mondtam, a kérdés csak elméletbeli! Nem tervezek lovat venni.
2020. nov. 7. 18:25
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

#2es vagyok.

Igen. Elméletben is válaszoltam.

Tudnál vele versenyre járni, például ha tagdíjat fizetsz valamelyik ottani lovardának, de nem szakszerű.

2020. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Szabadidos versenyekre (szabadidolovas.hu oldal) tudsz menni ugy is hogy nem vagy lovarda/egyesulet tagja. Ilyenkor, a szabadidolovas.hu oldalon mikor regisztralsz (ezzel a regisztracioval tudsz majd kesobb nevezni a versenyekre) akkor az MLSZSZ-hez iratod be magad.

En igy tudom, de javitsatok ki ha nem igy van.

REV-es versenyekkel nincs tapasztalatom bocsanat.

2020. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Házhoz kéne edzőt hívnod ami nem éppen olcsó dolog.

Mindenképp kell edző mert a REV-re csak papíros edzővel mehetsz.

Illetve minimum ugye 2 ló.

Saját pálya illetve akadálypark kell.

2020. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sima szlvre mehetsz persze. Viszont a REVes versenyhez kell lovasegyesületi tagság és egy regisztrált edző is. Na meg azt is ki kell találnod hogyan készülsz fel. Kell lovaspálya, ugróba akadálypark, na meg egy edző, aki heti 2-3 alkalommal foglalkozik veled. Szóval azért szerencsésebb ilyenkor lovardában tartani a lovad, mert ott jóeséllyel megvan minden feltétel. Jah és ugye egy Ló szállító, egy húzására alkalmas kocsi, meg egy B+E jogsis személy se árt, mert valahogy el is kell jutni a versenyekre.
2020. nov. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A vérvételei, tesztjei, leletei mindenképpen legyenek rendben, azt lehet meg kérhetik. Egyébként szerintem lehetséges (csak mert ez egy elméleti kérdés, ezért nem kell belemenni abba, hogy otthon jó edző van stb, stb...) Lovardákból is járnak más lovardákba versenyezni, ilyenkor a szervező lovardának tökmindegy, hogy igazi lovardából, vagy csak otthonról viszed, a teljesítmény a fontos. Tudnátok rajtengedélyt tenni (de ez egy elméleti kérdés szóval megint nem megyek bele a felszereltségbe...)
2020. nov. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!