Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miből vagytok jók lovaglás terén?

Miből vagytok jók lovaglás terén?

Figyelt kérdés
Lehet az bármilyen kicsi, egyszerű dolog is. Csak kiváncsiságból érdeklődőm, hogy nektek mi megy? :)

2020. nov. 16. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
A kérdésfeltevés lovakról a GYK-n.. :))
2020. nov. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nem tudná hogy jött ide ez a kérdés:

https://www.youtube.com/watch?v=CZ2TcGBvQ-w


Azért linkeltem be, hogy az egész témakörrel kapcsolatban lehessen írni.

Gondolom a kérdező pozitív légkört szeretett volna teremteni a kiírással.


Kicsit a félelmeimről:

Lovaglással kapcsolatban igazából sosem féltem. Magamat sosem féltetettem, inkább a lovat, de azt sem rendes félelem szintén. Tehát például lovaglás közben sosem volt olyan hogy annyira bestresszeltem volna hogy lefagyjak vagy ilyesmi. Sokkal inkább jellemzőbb volt rám az edzőimtől való kisebb félelem (a mostani edzőmnél ez megszűnt), illetve a túlzott maximualizmus, a hiábtól való óckodás.


Amiben jó vagyok:

- a ló testbeszédének megértése

- folyamatos ön- és lófejlesztés

- lovak bajainak (sérülés, betegség,ingerültség) azonnali észrevétele és okának legtöbbször helyes megállapítása (ez nem azt jelenti hogy a komoly dolgokat ne bíznám szakemberre)

- lovak megbecsülése, irántuk a megfelelő hozzáállással és viselkedéssel való bánás

- következetesség


Sorolhatnám még. És nem fényezni szeretném magam. Furcsa mód én nem találom nehéznek azt, hogy az ilyenek eszembe jussanak, mivel ezekre tudatosan is törekszem.

2020. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
A turistaútról lapáttal mindig arrébb dobom a csalitosba a lovam végtermékét, ( én ebben vagyok jó, hogy észre veszem, amikor űrit) hogy egy arra tekerő kerékpárost ne csapja arcon, vagy egy anyuka a kisgyerekével ne csússzon el rajta stb stb...
2020. nov. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy így elgondolkoztam rajta, szerintem semmiben. Ami amúgy kicsit el is szomorít:( Talán a kengyellel való tanügetés?
2020. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az edzőm szerint a talajmunkában, a lóval közös csapattépítésben játékokban stb.

Magam szerint a kengyel és zabla nélküli lovaglásban. Bár ez valószínűleg azért van, mert ezek azok a dolgok amikre igazán büszke vagyok, nem csak magamra de a lóra is hogy meg tudtuk csinálni

2020. nov. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem sok mindenre vagyok büszke, nagyon szigorú kritika alá vetem magam így a lovaglás téren és nagyon sok minden nem jön össze még, de arra büszke vagyok, hogy puha kezem van.
2020. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó sok almát tudok vinni a lovamnak :)
2020. nov. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kérlek segíts !!! ***** válasza:
82%
Ha ez annak számít akkor abban hogy nem adom fel.
2020. dec. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!