Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok tanácsot adni?Hirtele...

Tudnátok tanácsot adni?Hirtelen félőssé vált ló.

Figyelt kérdés

Üdv.

Már régóta foglalkozom egy kancával,akit én is lovagoltam be.

Általában csak terepre járok vele,mindenhol nagyon megbízható sosem szemes és semmítől sem fél(se traktor se kombájn se motor sőt még a repülőtől sem) ha forgalomban megyek vele akkor is 100%(még a legnagyobban is)


Nos a probléma az hogy ma délelőtt mikor voltam kint vele megijedt,de.Az erdőben egy 2-3 vaddisznó ugrott ki a bokorból még én is megijedtem tőlük ez elég egyértelmű :p (hozzáteszem volt már ugyanilyen őzekkel de akkor nem volt ilyen gond mint ami ma történt)

Utánna viszont alig tudtam hazamenni vele mindentől elkezdett félni a fáktól is,attól hogy jött a kerékpáros és a gyalogostól persze annyira hogy az leírhatatlan. Egyszer sem fordult meg és nem akart elszaladni de akárhányszor megijedt összerándult rúgott az elejét pedig emelgette.Állandóan szemes volt az orrlyukai tágra nyitva és a szemei kifordítva mint aki halálra van folyamatosan rémülve olyan dolgoktól amik eddig teljesen normálisak voltak neki.Úgy gondolom volt benne egy kis hiszti is de hajtottam folyamatosan előre ha megugrott nem álltam meg vele hazáig de kész rodeó volt és jelenleg tanácstalan vagyok.Lehetséges hogy a vaddisznók ilyen hatalmas ijedséget váltottak ki belőle,hogy most úgy érzi mindentől félnie kell?

Hosszúra kerekedett de köszönöm szépen ha elolvastad.Ha kérdéses van szívesen válaszolok.

Várom a tanácsokat esetleg járt e már valaki így.



2020. nov. 16. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett kifejezetten ijedős, csak felhúzta magát. Ilyenkor foglalkoztatni kell folyamatosan lovaglás közben, hogy ne a környezetet figyelje.
2020. nov. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt igen, ez most tényleg ekkora ijedtség volt neki. Hisz te is írtad, alapjáraton nem ijedős, tehát ez most nagyon meg kellett ijessze, ha ilyen reakciót váltott ki belőle. Ezek után normális, hogy félősebb volt hazafelé.


Másrészt az is benne lehet, hogy te is megijedtél. Eddig tudta, hogy semmitől sem kell félni, hisz ott a nyugodt “vezető” a hátán, aki úgyis “szólna”, ha félni kell valamitől. Viszont most a vezető is megijedt, így ráerősítettél a lóra, hogy “igen, van mitől félned, ez egy igazi veszély”.


Jól tetted, hogy utána nem hagytad rá és határozott/magabiztos voltál hazáig. Jó tanácsot írtak, hogy ilyenkor adj neki több feladatot (nem kell nagy dolgokra gondolni, kiskör vagy iramváltások pl.), hogy ne a környezettel foglalkozzon.

Továbbá, abból, hogy hazafelé ilyen volt még nem kell messzemenő következtetéseket levonni. Nem mondom, hogy tuti nem marad ilyen, de nagyobb rá az esély, hogy legközelebb (mire “kimegy belőle az ijedtség“) már olyan lesz, mint rég.


Nekem volt egy lovam, aki ilyen maradt, de nem azért, mert hirtelen szemes ló lett belőle, hanem bennem rendült meg a bizalma. A sok hisztije miatt én egyre inkább elkezdtem előre félni mindentől, a ló meg egyre rosszabb lett. Onnantól kezdve, hogy felismertem a hibámat és változtattam, kicserélődött a ló, újra bombabiztos lett. Szóval tényleg sok múlik a lovason, a lovak nem szoktak ennyire hirtelen átfordulni (max. fájdalom hatására).


Kíváncsi vagyok, hogy alakul a dolog. Írd majd meg :)

2020. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ma nem tudtam kimenni vele mivel az idő nem engedte(esett egész nap...)

Kiegészítésnek még annyi,hogy ez a kanca nagyon domináns,ezért szinte mindig egyedül járok ki vele mivel ha a másik ló véletlen a személyes terébe lép,mindjárt olyanok vannak hogy huhh :D Ő a főnök az összes között nagyon tekintélyes egy ló.


Igen ez az,hogy én is megijedtem hirtelenjében és ő is megérezte.Próbáltam lefoglalni kis körrel és irányváltással is,de egyáltalán nem figyelt rám csak a környezetet és azt mitől ugorhatna meg.Beszéltem hozzá nyugtattam.Halkan fütyülök neki mindig ha először találkozik valamivel amivel eddig sosem(mint például múltkor a repülő) és mindig bevált persze eddig.Most szerintem nem is hallotta vagy nem akarta meghallani,pedig tudja,hogy semmi sem bántja.


Holnapra már nem mondja az esőt és ha minden igaz kimegyek vele délután, este megírom hogyan viselkedett.

2020. nov. 17. 17:06
 4/4 A kérdező kommentje:

Nos voltam vele kint ugyanarra ahol ijedezett.

Olyan volt mint régen.Nem félt és nem is szemeskedett.

Úgy tűnik ez múltkor egyszeri alkalom volt.

2020. nov. 19. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!