Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen erősen tud harapni egy ló?

Milyen erősen tud harapni egy ló?

Figyelt kérdés

Képesek harapásukkal megsebesíteni egy felnőtt embert? Súlyos sérüléseket okozni?

Illetve mennyire gyakran szoktak harapni (ha szoktak egyáltalán)?



2020. nov. 22. 19:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

"Képesek harapásukkal megsebesíteni egy felnőtt embert?"

Áhh, dehogyis, ha megharap megse érzed :)

2020. nov. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Igen, de ez ritka. Nekem egyszer a vállam a harapott hátulról, szerencsére tél volt és vastag kabát rajtam, így csak lett egy rakás fognyom formájú zúzódás a vállalom és pár napig nehezen mozgott a kezem. Ha nyáron kapott volna így el akkor lehet, hogy letépi a vállamat.
2020. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak megcsíp már attól brutál lila foltod lesz. Ha megharapna rendesen hát az brutál lenne szerintem.
2020. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
én személy szerint inkább nem próbálnám ki. ujjakat le tud harapni simán, ezért szabad csak nyitott tenyérből etetni
2020. nov. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Leharapott ujjat láttam már, de szerintem simán elbánnának egy egész karral is.
2020. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

,,Milyen erősen tud harapni egy ló?"

Hát haver...erősen

2020. nov. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Ha megrúg azt nem köszönöd meg neki
2020. nov. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Konkrétan én láttam olyat, hogy a kezébe könyök alatt harapott a ló. Nyílt törése lett, és iszonyú sebe. Kérdésedre a válasz. Nagyon erősen tudnak harapni.

Viszont ez elég ritka, ha megtörténik annak oka van.

2020. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Tudnak bizony!


Nekem hosszú ideje vannak lovaim.

1 Fríz, 1 Akhal-Teke.

Viszont szert tettem 1 gyönyörű Clydesdale-re.


Én a saját lovaim vérmérségletéhez szoktam.

Az Akhal-Teke híresen a világ egyik legnyugodtabb, legstabilabb pszichével rendelkező lova. Elé pattanhattam a fal mellől, mögé állhattam "a semmiből", rohanhattam hozzá, semmi nem történt.

A Fríz ugyanez. Ő kb. a 10. a legnyugodtabb lovak listáján, de akkor is. Nyugodtan lehet ölelgetni, hozzányomni a fejed, stb.


Viszont a Clydesdale. Állítólag ő sem lenne olyan agresszív, viszont kifejezetten okos és ösztönös. Nyár volt, így félmeztelen voltam. Leharapott a jobb csuklyámból (de szó szerint, a jobb csuklyám teteje a mai napig nincs meg), és eltört a kulcscsontom és a vállam.

Mint kiderült, az előző tulaj nagyon nem jól bánt vele, és valószínűleg úgy nyúltam át előtte, ahogyan az előző tulaj a pálcáért nyúlt.


Utána szépen fokozatosan összeszoktunk, de azóta is, hogy megértette hogy mit tett, hiába telt már el azóta több év (tehát már "begyógyult" és nem fáj), akárhányszor szemből megyek hozzá, hogy megöleljem, és neki jobbra hajolok, elfordul, és a bal oldalamhoz kúszik. Nem hajlandó a jobb vállamra tenni a fejét.

Néha mikor félmeztelenül, vagy trikóban vagyok, mindig iszonyatosan óvatosan odahajol, és szuszog egy kicsit, mintha próbálna rá "gyógypuszit" adni, vagy megkérdezné, hogy "fáj még?".


Imádom a kis hülyét! :D

2020. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A komoly támadás ritka, a csípés gyakoribb és lila folttal jár (az sem jó). Viszont a harapóerejük irdatlan... Nézd meg legközelebb a fejét, milyen rágóizmai vannak.. Ha azt összecsapja valakin.. Meg a másik, hogy a többség úgy harap, mint a pitbull. Egyszer ráfog, és ki nem nyitná a fejét még véletlen sem.. Saját horrorokat nem mesélek.. brr
2020. nov. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!