Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 11 éves ló betanítása,és...

EmiLang kérdése:

11 éves ló betanítása,és belovaglása.Valaki tud tanácsot adni segiteni esetleg?

Figyelt kérdés

Lényegében az hogy a kanca lovam,11 éves nem lovagoltak rajta,nem volt semmi tanítva neki.Fél arab.És legelős ló,három társával.

Már egy ideje,foglalkozom vele,de nem tudom,hogy javíthatnék ezen a helyzeten.Kezes,legalábbis hozzám. Adja a lábat,enged mindent kantározás nyergelés stb ezt elértem nála.Körkarámban dolgozom vele.Futoszárazom

Ültem is már rajta ügettem is vele,futószáron többnyire,mert megtorpan sokszor és olyankor topog vagy tolat pedig adok neki szárat sokat.

Körkarámon kívül ha futoszárazom ki hordja a farát.

Én tereplovaglásra mennék csak vele ez lenne a célom.

Hogy javíthatnék a belovagláson?

Vagy bármin.

Segítsetek kérlek



#lovaglás #ló #belovaglás #Betanítas #Futoszárazás
2020. nov. 23. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden ilyen kérdésre a válasz, hogy keress szakembert, aki ért hozzá. A diák tanuljon, ne tanítson...
2020. nov. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
Megint a lómániás tízéves lány? LOL
2020. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok
2020. nov. 23. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg keress fel szakembert. Egy ereje teljében lévő, 11 éves ló belovaglása nehezebb, mintha egy csikót próbálnál meg belovagolni, mivel sokkal nehezebben fárad el. Ha feltétlenül te szeretnéd belovagolni, keress fel egy jó edzőt (ne egy akármilyet, olyanból sok van), és az ő utasításaival lovagold, ha pedig kell, hagyd hogy felüljön rá ő is néha.
2020. nov. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szakember, ha teheted. Nincs ott senki, aki segíthet?

Esetleg másik lovas? Ha nem tudsz szakembert/edzőt keríteni, akkor másik ló után tán jobban elmegy, vagy ha futószáron szóra dolgozik (alap), akkor hanggal segíthetsz, hogy értse mit szeretnél. Türelem is sok kell hozzá.

2020. nov. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát tényleg vmi szakember lenne a legjobb, de ha te szeretnéd, akk probáld meg neten vannak profi trénekereknek videói pl... ott vannak tippek meg jó gyakorlatok. De ez nem helyettesíti a szakembert csak hát azért mégis valami. Sok törelem és kitartás de ezt gondolom tudod :) sok sikert hozzá!:)
2020. nov. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szakembert keress, mert ennek csúnya vége is lehet. Hogyan futószárazol, rendesen lekötéssel, hevederbe/felnyergelve vagy csak kantárba/kötőfékbe/kapicánba csatolva? Ha lehet inkább gumis kikötővel futószárazd.
2020. nov. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!