Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miben lovagoltok télen?

Miben lovagoltok télen?

Figyelt kérdés

Én mostanában megvagyok úgy, hogy egy cicanadrág és rá a lovaglónadrág, 2 zokni és a lovascsizma, felülre pedig póló és 2 pulcsi. Viszont lehet, hogy lassan már valami kabátban kéne lovagolnom, mert ennél már csak hidegebb lesz. De nekem nincs olyan kabátom amit edzésre tudnék felvenni és kényelmes is lenne.

Tudnátok valamit ajánlani? Ti télen hogyan oldjátok meg, miben lovagoltok?



2020. nov. 27. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pulcsi, rá egy dzseki és vastag sál. Ebben van, hogy melegem van a lovon, múltkor télikabátban szakadt rólam a víz. Én is két zoknit veszek, az egyik egy sima átlagos zokni, a másik meg egy jó vastag bundás. Gatya alá én még nem vettem cicanadrágot vagy harisnyát, a lábam nem szokott fázni.
2020. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint én ragaszkodom a “rétegezéshez”. Van egy nagyon jó vastag kabátom, ami alá csak egy felső kell és mégsem fázok, viszont ha kimelegszem lovaglás közben akkor nem tudom levenni, mert a maradék egy szál pólóban megfagynék.

Emiatt inkább vékony rétegeket húzok fel, de abból többet, hogy fel-le lehessen venni őket igény szerint.


Nagyon hidegben pl. így öltözök kb.: lovaglócipő, gyapjú zokni, aláöltözős/cicanacis/harisnyás valami :D , lovaglónadrág, trikó, hosszú ujjú, polár pulcsi, vékonyabb mellény, vékonyabb kabát és egy símaszk szerű valami, ami védi a fülem, nyakam, fejem a széltől, na meg a kobak.


+ pár jótanács

A legfelső réteg legyen mindig szél- és vízálló (nadrág, kabát).

A cipőbe pedig ne tömd bele a lábad és 100 zoknit, mert csak rosszabb lesz. Hagyj helyet a levegőnek a cipőben, mert az fog melegen tartani. Alufólia szerű anyagú talpbetétet mondjuk érdemes beletenni, mert felfogja a talajból jövő hideget.

Lehet kapni lovas kabátokat vagy éppen poncsókat, amik lábszárig leérnek és nem zavarnak lovaglás közben. Én még nem próbáltam, mert csak drágábbakat találtam eddig, de azok is jók lehetnek.

A sálat én mindig kihagyom és máshogy próbálom védeni a nyakam, mert terepen balesetveszélyes lehet, ha elakad valamiben.

2020. nov. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok

Csak karámban van rajtam egy nagy sál úgy, hogy magamra terítem, mint egy takarót és arra veszem rá a kabátot. Egyébként a válaszodat olvasva eszembe jutott, hogy lehet kapni a Decathlonban télre ilyen kis melegítő betétet, külön lábhoz és kézhez is, ami akkor melegszik, amikor megtörik. Nem tudom, hogy lovagláshoz mennyire lehet jó hideg időben, de nekem a lábas tök jó volt síeléshez, bár néha azt éreztem, hogy süt. :D

2020. nov. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Cicanaci+ thermo lovaglónadrág, 2 zokni, felülre síalöltözet, pulcsi, vastagabb mellény, amikor még leszállok a lóról erre még felveszek egy kabátot. A kobak alatt fülvédőt hordok vagy vékony polársapit. Terepre egy rövidebb fazonú vastag kabátot veszek.
2020. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Téli lovasgatya, ha olyan az idő alá egy cicanadrág, póló, hosszúujjú, vastag pulcsi és egy mellény. Én ezekben a legnagyobb hidegben is elvagyok, néha melegem is van. Mondjuk nem vagyok fázós tipus.
2020. nov. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Téli lovasnadrág, alá sí aláöltözet/ leggings, vastag cipő, egy normál zokni és egy vastag lovaglózokni, hosszú ujjú póló, thermo garbós pulcsi, ha kell még egy, de vékonyabb pulcsi. Végül pedig egy vastagabb kabát és kesztyű, sál, és sapka, ha terepre megyünk rajtam sincs sál.
2020. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Téli nadrág,téli cipő, kapucnis pulcsi, kapucnis mellény és rá egy kék kapucnis kabát majd a fejemre egy símaszk,sapka, pulcsi kapucnija, mellény kapucnija és a legvégén a kabát kapucnija aminek a zipzárját felhúzom egészen a szememig(végig fel lehet húzni a zipzárt a kapucnin teljesen) és végül a behúzó zsinórt össze húzom és bekötöm de van amikor a kapucni tépőzár is elég. A kezemre pedig egy vastag kesztyű és a kapucni köré tekerek egy sálat. És így se melegem nincs és nem is fázok. Végül pedig a kapucnikra ráhúzom a kobakot de valamikor úgy csinálom, hogy előbb a símaszk utána a kobak amire ráhúzom a több réteg kapucnikat. Olykor gumi csizmát szoktam felhúzni a lábamra.
2020. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Én alulra: egy 3/4-es sportgatya+egy hosszú sportgatya+vastag zokni+sima zokni+polár lovaglógatya, csízmának csak a sima lovaglócipőm+lábszárvédőm

felülre: póló+hosszúujjú+polárpulcsi+a vastag gerincvédő mellényem (edzésre leveszem a kabátom, mert ugyis kimelegszek edzés közben, de utána visszaveszem)

Úgy nézek ki, mint egy felfújt labda, de nézzen hülyének aki akar XD így elviselhető, bár néha így is fázok.

2020. nov. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Póló+van egy nagyon jó meleg decathlonos lovas kabátom, de azt hiszem, már nem lehet olyat kapni. Ha nagyon hideg van, akkor alá egy vékonyabb hosszúujjú.
2020. dec. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
en nemtudom mit rontok el, de mind1, h telen mit veszek magamra, igyis-ugyis megfagyok. felul is,l es a labam is...a legrosszabb erzes az, amikor megfagyott labbal edzes vegen leszallok a lorol es erzem ahogy kettetorik a labfejem :)
2020. dec. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!