Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szülőnek vagy a gyereknek...

A szülőnek vagy a gyereknek kellene kiválasztania a lovat?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés!


Tegyük fel, hogy az edzővel elmentek, megnézegették a lehetséges lovakat, és az edzővel együtt kiválasztottak a két végső jelöltet.

A gyereknek az egyik ló tetszik, mert számára kényelmesebb volt, jobban érezte magát rajta, úgy érezte jobban el tudja lovagolni. De ez a ló egy 7-8 éves kanca, a szülők egy idősebb heréltet akartak. Nekik a másik ló tetszik, egy 13-15 éves herélt, mert úgy gondolják, hogy csak akkor lehet egy ló nyugodt, ha idősebb 12-nél és herélt.

Az edző azt mondta, tovább nem szól bele, mert mindkét ló tökéletes lenne a gyereknek, válasszanak ők.

Lovak ára, képzettsége megegyezik.


Kinek van ilyenkor igaza? Mit kellene figyelembe venni?


Ismétlem: elmélet kérdés!



2020. nov. 28. 18:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Ha a gyerek számára kényelmes és megfelelő a ló akkor neki kell választania szerintem!

Mert nem a szülők fognak a lovon lovagolni :D

2020. nov. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményt!

Hozzátenném, hogy a szülőknek a gyerek biztonsága az első.

2020. nov. 28. 18:53
 3/18 anonim ***** válasza:
15%

Attól is függ, hogy mi a célja a gyereknek.

Ugyanis egy kanca sokkal érzékenyebb a hormonváltozásokra, a herélt teljesítménye sokkal kiszámíthatóbb.

2020. nov. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az edző szava igen fontos lenne.

De ha szerinte mindkét ló megfelelő, akkor meg az nem mindegy, hogy a gyerek mióta lovagol és mire szeretné használni a lovat.

Ha csak lovagolgatni, kisebb versenyekre járni, netán még nem is túl tapasztalt, arra tökéletesen jó az idősebb ló is, sőt.

Ha meg komolyan akar versenyezni, rutinos, a 8 évessel még több ideje van pár évvel.

2020. nov. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Ebben az esetben,elég egyertélmű,hogy azt kéne venni,amelyket a gyerek érzi jónak. Ő fog vele menni,o érzi a legjobban h mit szeretne,mi passzol hozza,mivel érzi jol magát.

Tapasztalatból mondom, azt vegyetek meg neki amelyket i érzi jónak nem a nézők;)

Állatorvos mindenkepp nézze meg!!

És higyjetek el,a gyereknek kell ezt éreznie,

Egy versenyzo 😘

2020. nov. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
9%

Van egy olyan érzésem, hogy egy kezdő lovassal állunk szemben, aki csakazértse az idősebbet akarja, mert jajj az így meg úgy.

Ha komoly tervei lennének, leírná na meg előadná a szülőknek is, hogy “anya, apa, ez a ló fiatalabb, többet fogok tudni vele versenyezni, mint az idősebbel”.

2020. nov. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

#6, egy lómániás kislánnyal állunk szemben, aki saját lóról álmodozik, és ezen ok miatt hetente ideböffent egy "elméleti" kérdést

egyszer majd csak kinövi...a gyakori kérdések nagy örömére..

2020. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

Ja ez már megint ő?

A múltkor még “haladó” lovasként akart lovat venni, mert már tanulja a vágtát(!).

🤷‍♀️🤷‍♀️

2020. nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Emberek, ez egy elméleti kérdés. Nem vagyok kezdő kislány, de szülő se. Nem vesznek a szüleim nekem lovat, mert már rég nem otthon élek. Gyerekem nincs, vagyis én se veszek lovat neki. Csak elméletben kérdeztem, hogy egy ilyen helyzetben ki döntsön, mi a teendő. Kétszer is oda írtam, hogy elmélet, kérek mindenkit, hogy fogja fel!
2020. nov. 29. 13:42
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Na a stílusból lehet visszavenni. Elvégre te akarsz itt segítséget kapni, szóval te csak ne “fogja fel”-ezzél.

Ha nem tűnt volna fel, kaptál válaszokat az “elméleti” (mellesleg tényleg ez a szavajárása a lómániás kiscsajnak is sajnos) kérdésedre. Érdekes, azokra egy köszit nem bírsz odabüfögni, csak sértődötten kikérni magadnak ezt meg azt.

2020. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!