Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan érdemes megtanulni...

Hogyan érdemes megtanulni vágtázni? Melyik a nehezebb, a vágta vagy az ügetés? Melyik tempóban nagyobb az esély az esésre?

Figyelt kérdés

2020. nov. 29. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy igényes lovardába, ahol következetesen, az alapoktól kezdve normálisan megtanítanak lovagolni.

Bármelyik tempóban ugyanakkora az esélye az esésnek. Én vágtából is estem már úgy, hogy kb azonnal talpon voltam, és szinte meg se ütöttem magam, és helyből-lépésből is estem már úgy, hogy gerinctörés gyanúval mentem az ügyeletre.


Meg attól függ, milyen ló: az enyémen egy haladó lovas is újrakeresi az egyensúlyát ügetésben is, de van olyan ló, akinél nem is érzed a különbséget a vágta és az ügetés között.

2020. nov. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is, edzővel. Először futószáron megtanulsz ülni a nyeregben és beugratni a lovat vágtába, aztán megtanulod szabadon irányítani. Ülővágtában egyértelműen, a könnyített vágta később jön, ha ülve már jól megy. Logikusan, mivel gyorsabb tempó, vágtában nagyobb az esély esésre és a mozgás miatt nehezebb is. De ha lovagolsz, mindent elmond az edződ. Ha csak otthon lovagolsz egyedül, akkor a futószár kimarad és rendes ülésed sem lesz, ezért érdemes elmenni egy lovasiskolába. Remélem, tudtam segíteni!
2020. nov. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Hogyan? Jól. Bocs, ezt le kellett kezelni. Melyik a nehezebb? Ahogy elnézem nagyon régóta a lovasokat, az ügetés az nehezebb, abban ülve maradni egyeseknek bizony az életben sem sikerül. A vágtában megfelelően mozogni, hogy az ember ne pattogjon, az nagyon kevés embernek okoz nehézséget (nyilván nem az első öt percről beszélek). Nem tudom, mi a titka a jó ügetésnek, még ha megy is, megfogalmazni valahogy nem sikerül. Az embert egy ideig rázza a ló, az instruktor meg fölösleges dumákat ereszt, hogy engedd el magad, meg üld ki, meg ilyenek, és egyszercsak hopp, elmúlik a rázás. Akinek. Azok sületlenségek, hogy szorítsad a térdeddel, meg hogy dőlj hátra, meg hogy erőteljesen lökögesd előre a csípődet, ezekre ne hallgass.
2020. nov. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hivatásos, vagy legalább hozzáértő mellett, eleinte futószáron kell ezeket megtanulni; tapasztaltabb, nyugodtabb lovakon, különben komolyan balesetek, egyéb bajok lehetnek! Szóval a szomszéd Pityókás Pisti igalovai nem éppen játszanak itt..

Először az alapokat futószáron kell elsajátítani, után jöhet szabadon is, de mindegyik időbe telik.

A lovardai tapasztalatokból beszélve, az ügetés a nehezebb, a ló mozgásának lekövetése nehezebb, mint vágtában. Az utóbbinál sokkal hamarabb és könnyebben ráérez az ember.

2020. nov. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ügetés nehezebb, mint a vágta, de mivel a lépés és a vágta közt van így nem lehet kihagyni. Tanítani ideális esetben futószáron tanítják kengyel nélkül, míg nem tudsz úgy ülni, hogy nem kapaszkodsz a kezeddel, közben tanulgatod a helyes segítségadást is (ez az ügetésre is igaz). Ha megy futószáron kengyelben és kengyel nélkül is, akkor lehet szabadon is próbálni. Nálunk van körkarám, szabadvágtát van, hogy ott gyakoroltatom elsőnek.
2020. nov. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!