Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon vékonyak a lovardában...

Nagyon vékonyak a lovardában a lovak, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ahova járok lovagolni ott a lovak nagyon vékonyak. Nem bántják őket, szeretetteljes a környezet de mégis nem jó olyan lovon lovagolni aki vékony. Nagyon szeretem a lovakat és szeretnék valami megoldást találni erre. A főnöknek nem fogok szólni és kiskorú is vagyok szóval valaki tudna segíteni,hogy megoldjuk hogy a lovak rendesen legyenek etetve?

Köszönöm



2020. nov. 30. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Lehet, hogy tényleg jól vannak tartva. Sok helyen úgy etetik a lovakat, hogy azok egy kicsit elhíznak. Lehet,hogy még tanulnod kéne egy kicsit.
2020. nov. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Más szerint is soványak a lovak? Először ezt kellene kideríteni. Sok ember a túlkondis, kissé elhízott lovak, vagy éppen az igáslovak alapján ítéli meg a sportlovakat is.

Nekünk is volt otthon két sodrott lovunk, nagyapám kocsizott meg a földön dolgozott velük. Aztán mikor én már nem otthon laktam, és lett egy angol telivérem, nagymamám mindig szörnyülködött, hogy jaj, kislányom, küldünk inkább pár zsák kukoricát, ha nem bírod azt a lovat rendesen etetni...

Szóval, először nézze meg egy hozzáértő felnőtt, hogy milyen kondícióban vannak a lovak, aztán ha ő is úgy ítéli, hogy vészes, akkor beszéljen ő a tulajjal.

Amúgy szerintem nagyon rendes vagy, hogy érdekel a lovak helyzete, és nem csak sporteszköznek vagy a felvágás tárgyának tekinted őket, mint oly sokan,. Ne veszítsd el soha ezt a tulajdonságodat, akkor se, ha felnősz.

2020. nov. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire vékonyak? Alapesetben (ha nem beteg, vagy öreg a ló) akkor nem szabadna látszódnia a bordáknak, azokat csak tapintásra kéne érezni...

Melyik település amúgy?

2020. nov. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! <3

Más szerint is vékonyak, de csak, hogy példát mondjak: a bordáik látszódnak

Igen nagyon szeretem őket és nem vagyok kezdő ezért is rossz így látni őket. Sok lovardában jártam,de ilyennel nem igazán találkoztam.

A lovarda budapesten van.

2020. nov. 30. 11:54
 5/10 Miss Endzsi ***** válasza:
75%
Melyik lovarda ez?
2020. nov. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

Akkor nincs baj ha kilátszódik a bordajuk.Akkor van baj ha a nyakuk vékony és a faruk ha hátulról nézed akkor csontos(nem a medence).

Egyébként évenként ellenőrzik a lovardakat úgyhogy neked nincs mit tenni. Lehet hogy téveszméid vannak arról hogy mi a sovány.

2020. nov. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt, hogy 2 éve tavasszal lepasszoltak a lovak elég durván, ott sajnos személyzeti hiba történt, túl lettek dolgoztatva a lovak, az abrak, meg nem volt egálban, azóta persze az embert kirúgták a lovak helyre jöttek. Vannak genetikailag "csonti" lovak, akinek kb bármit adhatsz mindig vékony marad, sokszor van, hogy fogat kell reszelni, esetleg férgesek vagy más eü probléma áll a dolog mögött, de az is lehet hogy szimplán csak öreg egy adott egyed (18-20 év feletti).

Szerintem nyugodtan tedd szóvá, esetleg mondhatod a szüleidnek is, hogy szerinted ezek a lovak le vannak fogyva. A másik amit érdemes nézni a csípőcsont, hogy mennyire áll ki.

Ha csak lepattintanak vagy elbagatellizálják a témát, akkor lehet jobb lenne másik helyet keresni, ahol fontos a lovak jóléte is nem csak az, hogy pénzt keressenek. Durva esetben akár állatvédelmet is rájuk lehet hívni, de ahhoz mondjuk kéne több lóhoz értő ember véleménye, mert ha szimplán csak szerencsétlen genetikájú lovak halmazáról van szó, akkor az elég ciki. Szóval nem tudsz mást tenni, mint szólni, akár többen is, aztán vagy lesz változás vagy nem, de ha nincs, akkor inkább menj máshova.

2020. nov. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#6: hol és ki ellenőrzi a lovardákat évente? Még bejelentésre se mennek ki ellenőrizni... De ha tudsz olyat, akik körülnéznek bejelentésre, akkor adok címeket, ahol a lovak bordáira ültetik a lovasokat...
2020. nov. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

koszi mindenkinek ! <3

amugy sem teveszmem sincs se nem kepzelodom. Ertek a lovakhoz kiskorom ora lovagolok a csaladban tobb lo is van. nem igazan ertem hogy nem hozzaerto emberek miert irnak. :D Utana jartam es mas velemenye is ez. Vezeto valtas volt az oka. Aki eddig eheztette oket nemreg lecsereltek.. ugyhogy tenyleg nem kepzelodom ;)

2020. nov. 30. 19:37
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Akkor adj nekik egy kis időt, hogy összeszedjék magukat. Az a ló, akiről hiányzik 50-70 kg, az nem 2 hét alatt fogja visszaszedni.
2020. nov. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!