Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan üljek ki egy bakolást,...

Hogyan üljek ki egy bakolást, rodeót?

Figyelt kérdés

Amikor begurul / hülyéskedik a ló, és nagyon megindul azt még kiülöm, de amikor már elkezd bakolni azt nem. És nem tudom mit tehetnék ez ellen :( Egyszerűen már nagyon bosszant, hogy nem tudok lovon maradni, ha a ló épp hülyéskedik, és hogy nem tudok rodeozni rajta konkrétan.

(Már kb 7 éve lovagolok, a mostani lovardában 2-3 éve angol stílusban. Szoktam menni terepekre és azokon szoktunk vágtázni is, a pályákon nagy körben is tudok egyedül vágtázni, határozott vagyok, szőrén és kengyel nélkül is nagyon jól megy a vágta és az ügetés is. Tudom kb az összes lovardai alakzatot, hátulja körüli fordulatot, oldalra léptetést. Párszor rudaztam és ugrattam alap akadályokat. Le tudom ápolni a lovat (patakaparás, csutakolás, slagolás). Fel és le tudom szerelni a lovat (kantározás, nyergelés). Tudom a kantár, a nyereg és a ló részeit illetve testtájait. Kólikát felismerném. Ha megijed a ló próbálok nem pánikolni. Bakolással meg ágaskodással még hadilábon állok, ugyanis kisebb bakolást kiülnék, rodeót már nem biztos, ágaskodásban még nemigen volt részem.) Szársegítség nélkül is tudom irányítani a lovat. Már többször is estem lóról, 8-szor kb.)

Nem tudom, hogy ezek alapján milyen lovasnak számítok, de nagyon bosszant már, hogy jön a bakolás vagy megkergül a ló én meg a földön végzem. :( Segítsetek, szerintetek mit tehetnék ez ellen? Min javítsak? Szeretném már ezeket is kiülni, hogy ne legyen ezzel problémám.



2020. dec. 8. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Izomzat fejlesztése, reflexek kialakítása.


Tehát ha bakol, ugrás akkor nem engedni letenni a fejét. Rá kell érezni a szársegítségre, hogy mikor húz és mikor enged.


Illetve együtt mozogni a lóval.

2020. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem engeded, hogy letegye a fejét, amint tudod vedd fel és tartsd meg, közben határozottan hajtsd előre, közben pedig dőlj egy kicsit hátra. Ha farát emeli előbb és a súlypontod elöl van, akkor jó eséllyel repülni fogsz.

Az oldalra ugrás inkább ijedtségkor van, akkor általában elfele ugrik amitől megijedt vagy karámfától befelé. Erre nehezebb felkészülni.

Ha van lehetőséged próbálj ki-egyszer-kétszer egy rodeo műbikát, és azt kérd a kezelőtől, hogy inkább lengesse, mint forgassa. A derekaddal ugyanúgy követed a ló mozgását, viszont a felső test jobb, ha hátrébb van. Ha már ismered a lovad hogy bakol általában akkor fel tudsz rá készülni, pl ha vágtában szereti elengedni magát, akkor inkább fogj rövidebb szárat.

Tik-tokon, instán van csomó bakolós vidi, nézd meg hogy mit hogyan ülnek ki.

Az ágaskodáskor egy dolgot tilos, megtartani vagy húzni a szárat és hátradőlni, mert akkor magadra ránthatod a lovat. Mindig előre dőlsz, öleled a nyakát és lazák a szárak, az ülésed maradjon a helyén, szóval ne csússzon a sarkad a horpaszára. Erőteljesen hajtsd előre.

2020. dec. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, még jöhetnek :)

De igazából már elkeseredtem, hogyha nem tudok kiülni ilyeneket és csak leesek, akkor elég béna lehetek (még ennyi idő után is) :(

2020. dec. 8. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem bénaság. Van hogy profi lovasok esnek le, mert úgy bakol a lova, hogy nem tud fent maradni. Valahol szerencse kérdése is. az semindegy mennyire ugrál a ló. Egy kis hintalovacskázást, még ki lehet ülni, nagyobb ugrásoknál meg hát szerencse kérdése is. Ehhez és minden máshoz a lovaglásban egy kis gyakorlat kell, szóval emiatt ne keseredj el.
2020. dec. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
megkerdezhetem, hogy meg hanyszor irod ki a kerdest?
2020. dec. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!