Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elkeseredtem egy esés miatt....

Elkeseredtem egy esés miatt. Mi segítene?

Figyelt kérdés

Lovas tudásom: Már kb 7 éve lovagolok, a mostani lovardában 2-3 éve angol stílusban. Szoktam menni terepekre és azokon szoktunk vágtázni is, a pályákon nagy körben is tudok egyedül vágtázni, határozott vagyok, szőrén és kengyel nélkül is nagyon jól megy a vágta és az ügetés is, tudom kb az összes lovardai alakzatot, hátulja körüli fordulatot, oldalra léptetést, párszor rudaztam és ugrattam alap akadályokat, le tudom ápolni a lovat (patakaparás, csutakolás, slagolás), fel és le tudom szerelni a lovat (kantározás, nyergelés), tudom a kantár, a nyereg és a ló részeit illetve testtájait, kólikát felismerném, ha megijed a ló próbálok nem pánikolni. Bakolással meg ágaskodással eléggé hadilábon állok, ugyanis kisebb bakolást kiülnék, rodeót már nem biztos, ágaskodásban még nemigen volt részem. Szársegítség nélkül is tudom irányítani valamelyik lovat. Már többször is estem lóról, 8-szor kb.

Viszont egy esés után teljesen elkeseredek.(pl amikor nagyon megindul mert hülyéskedik / megijed a ló és bakol) Nem az van bennem, hogy félek és nem merek visszaülni, mert rögtön visszaülök és csinálok tovább mindent, vagy nem is nagyon a lóban ingott meg a bizalmam, mert élőlények és nem robotok, szóval előfordulhatnak az ilyenek.. Inkább magamban csalódok. Hogy milyen béna voltam már megint. Hogy már megint nem tudtam megcsinálni. Pedig lehet tudtam volna jobban teljeseíteni. És jobban is kellett volna. Már nem engedhetném meg magamnak, hogy ilyenektől leessek. Egyszerűen gáz, mintha nem lovagolnék már x éve. Simán ki kéne ülnöm (mint egyesek). Elég bénának érzem magam ezek után, mintha teljesen kezdő lennék.. És hogy nem tudom "legyőzni" a lovat, felülkerekedni rajta ez rossz érzéssel tölt el.

Szerintetek mi segítene rajtam? Vagy mit tegyek? Hogy legyek jobb?

Bocs, hogy ilyen hosszú lett



2020. dec. 8. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Jesszus, lónak 4 lába van, mégis megbotlik.


Bárkivel előfordulhat.

2020. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Angol stílusban, itt a hiba! Próbáld nyugati western stílusban, a filmekben is a cowboyok maga biztosan lovagolnak, nagyon ritka, hogy leesnek, ezzel szemben az angol stílusú kisasszonyok és ficsúrok ha kell ha nem leesnek.:)
2020. dec. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
pl. ha elsétálnál az istállótól a picsába. megijednek tőled a lovak, oszt levetnek a picsába
2020. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Hidd el nagyon sokat fogsz még esni. Ez egy ilyen sport. Hogy 7 éve lovagolsz nem azt jelenti, hogy már nem kéne leesned. Valószínűleg jól ülsz a nyeregben de attól még ez nem egyenlő azzal, hogy nem fogsz leesni. Nyilván egyre tapasztaltabb leszel, jobban reagálsz majd dolgokra, de az benne van a pakliban, hogy nem számítasz valamire és leesel. Ez nem gáz. Ha a "felülkeredni" alatt azt érted, hogy irányítani mondjuk akkor, amikor megijed vagy bakol akkor ehhez nem nagyon tudok tanácsot adni. De ez szerintem lótól és helyzettől is függhet. De ha megkérdezed az edződ ő lehet tud mondani valami hasznosat. Mert nem akarok hülyeséget mondani:)
2020. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az esés mindíg benne van a pakliban még magasabb szinten lovagolóknak is. Ez a legjobbakkal is előfordul. A nemvárt bakolás vagy botlás hozzá tarzozik a lovagláshoz. És ha meg esetleg a ló is olyan hogy érzi hogy picit is eltér a súlypontod a helyestől és még rá is segít akkor bizony előfordul az esés ezért nem kell rosszul érezned magad. De ha esetleg úgy érzed hogy az ülésed vagy az egyensúlyod nem a megfelelő akkor lehet érdemes az ülésedet és az egyensúlyodat iskolázni. De még így is benne lesz a pakliban az esés ezt el kell fogadni :)
2020. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Kár, hogy még nem tanultál merg igazán jól esni. egy esés a fej közepére, netán hogy kitörne végre a nyakad, és nem írogatnál ide ilyen hülyeségeket. A lovad nyilván herélt, ugye? Mert ha nem egy alapos lófa (belsőleg) segítene.
2020. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3%
Írtam a helyes megoldást (laza nyugati western stílus), erre le lettem pontozva, jó akkor maradj a merev, karótnyelt angol cövek stílusnál, aztán essél úton-útfélen! :) A lóvak is ezt gondolják az angol stílusról, hogy mi 3z már, hogy ül rajtam? Inkább leejtem, ledobom! :)
2020. dec. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vaaagy mondjuk mi lenne, ha segítenénk neki, nem a másik szakágat szapulnánk? Mindannyian ugyanazt az állatot és sportot szeretjük, csak más nyeregben ülünk. Francért kell a széthúzás. (Félreértés ne essék, én is westernben lovagolok, de a falusi libakergetőben szocializálódott ,,cowboyoktól" feláll a hátamon a szőr.)


Kedves kérdező: beszélj az edződdel erről, a lovat nem legyőzni kell, együtt kell vele dolgozni, ne így állj hozzá. Ha nagyon nem tudod megbeszélni ezt a részét az edződdel, egy sportpszichológus vagy esetleg egy coach tud segíteni. Ne aggódj, mindenkinek vannak rosszabb napjai, senki sem úgy születik, hogy tökéletesen érti a lovakat, ez egy élethosszig tartó tanulás :)

2020. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3%
Én vagyok a "westernes", lövésem sincs a lovaglásról, csak azért írom a hülyeségeimet, hogy húzzam itt az emberek agyát.:)
2020. dec. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kérlek segíts !!! ***** válasza:
45%
Figyu. Én 25-ször estem . Átérzem.Engem csak az motivál Hogy ez a ló aki folyton ledob, azaz életemet jelenti számomra és sosem fogom elengedni. És küzdök azért hogy ő is így érezzen irántam :)
2020. dec. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!