Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglásban szeretnék fejlődni?

Lovaglásban szeretnék fejlődni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és szeptemberben kezdtem el lovagolni hobbi szinten. Akkor még elég ritkán, heti 1-2 lovagoltam, azóta kaptam egy saját lovat, így már 4-szer

Egyelőre az üvegesnél tartok, mit kellene/lehetne még megtanulnom mielőtt elkezdek “szakosodni”?



2020. dec. 13. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Igyekszem nem kiakadni azon, amiért mindenki a torkodnak fog esni, és emellett remélem ez nem egy kamu kérdés.

Kevesebb mint 5 hónap lovaglás után ló?


Na jó, ha a szüleid gazdagok és jó edződ van, nekem aztán mindegy, nem szeretnék ennél a kérdésnél leragadni, ha van rá lehetőséged hajrá.


Kérdésem: mi az az üveges?? Nem akarok hülyeséget tippelni, de ilyet még nem hallottam....

2020. dec. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ezek után kérnék tőled még egy magyarázatot, hogy miért is kell igyekezned nem kiakadni?

Hogyha olyan környezetben van bértartásban, ahol tökéletesen hozzáértő emberek elégítik ki a napi igényeit, miért lenne probléma? Emellett én is folyamatos képzem magamat mind elméleti, mind gyakorlati értelemben..


Megnyugtatlak, nem kamu a kérdés.


“Ügetés” lett volna az általam leírni kívánt szó, az automatikus írás-javító módosította:)

2020. dec. 13. 08:57
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Figyelj, jó nagy hülyeség volt lovat venni. Persze bértartásban nem lesz baja, de fejlődni nem fogsz tudni rendesen. Az lesz, hogy megtanulsz rajta lovagolni, aztán egyszer felülsz egy másik lóra, na az már nem lesz olyan jó. Hülyeség lovat venni addig, ameddig nem tudsz lovagolni, mert te is ilyen “egylovas” leszel és nem fogsz tudni egy másik lovat ellovagolni. Ha ügetésnél tartasz, akkor főleg. Később nagyon meg fogod bánni, hogy ilyen korán kaptál lovat.
2020. dec. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehet hogy van igazság abban amit mondasz, de nem hinném, mert azon a helyen ahol lovagolok, csak egy olyan ló állt rendelkezésemre, aki egy lusta csigalassú tempóval közlekedő paci. (mindenféle lovas alatt, ilyen a természete) Vele nem találtam meg a közös hangot (de például a testvérem igen) sokkal nehézkesebben ment a gyakorlás mint a jelenlegi, most már saját lovammal, akivel pedig a testvérem nem tud olyan jól boldogulni mint én..
2020. dec. 13. 11:56
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Szia, elöször meg kell tanulnod a tan- és könnyített ügetést, miután ez megy a segítségeken kell dolgoznod. Segítségek: testsúly-, csizma-, hang-, és pálca segítség. Utána a vágta tanulása következik. Az már kicsit nehezebben fog menni, legalábbis nekem nehezebben ment. Miután ezek mennek, akkor leszel haladó.
2020. dec. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Az előző vagyok, a segítségeknél kihagytam a szár segítséget.😁
2020. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1es voltam. Igen, nagyjából azzal indokolnám, amit a kettes leírt. Viszont akkor figyelj majd oda, hogy egy olyan ember aki jól lovagol (pl edző) üljön rá pl. hetente 1-2x, hogy helyretegye a lovat, mert mivel te még tapasztalatlan vagy, a lovat 'elrontod', de mindenki így kezdi.

Más szempontból meg azért nem jó ilyen hamar jó, mert még nem tudod, hogy meddig fogod csinálni. Eltántorít-e egy esés, vagy bizonyos szint felett már nem biztos hogy kedvedre áll a dolog, de még az is megeshet hogy találszt valamit ami jobban érdekel és egyszerűe megunod. Sok ilyet láttan már.


Mielőtt szakosodni kezdenél:

- stabil ülés 3 jármódban és kisebb ugrásokon (30-40 centi), és ezek már úgy menjenek helyesen, hogy ne kelljen ezekre odafigyelned tudatosan, hanem tovább tudj lépni következő szintű feladatokra

- mély ülés és alap idomító feladatok

Ugyanis minden szakághoz kellenek az idomító feladatok ha az ember nagyobb szintre el szeretne jutni.

- terepen közlekedni 3 jármódban (legalábbis sokat segít ha van egy kis tapasztalat terepen)

- a lóval kapcsolatos biztonsági dolgokat tudni (hogyan kell bemelegíteni a lovat, hogy védjük az inait stb. a sérüléstől) .

HA valamit kihagytam és eszembejutna majd írom.

2020. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Milyen helyen lovagolsz te? Nem saját lovat kellett volna venni, hanem átmenni egy másik helyre. Magadat és a lovat is el fogod rontani. Egyébként milyen a lovad?
2020. dec. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, szuper helyen lovagolok, nyugodt környezetben, sem lehetőségem sem szándékom alapján nem fogok másik helyet keresni. Nem mellesleg nem csak a kérdésem nem vonatkozott erre, hanem véleményt sem kértem a szüleim döntésével kapcsolatban☺️

Megragadva az alkalmat azért nem hagynám szó nélkül a megjegyzéseidet. Az én meglátásom szerint mindent el kell kezdeni valahol, persze, ez a szép az életben. Újdonságot próbálunk ki, józanul felmérjük a saját képességeinket, ideális esetben pedig próbáljuk fejleszteni magunkat, ezzel szintet lépve, előre haladva.

Végsősoron, a lovam milyensége sem volt tárgya a diszkussziónak:)


Az 1. illetve 5. válasz adónak köszönet jár, szervezésben van az is hogy az edzőm lovagolja hetente a lovamat, azért mi sem csak a saját érdekemre vagyunk tekintettel:)

2020. dec. 13. 19:53
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Pár év múlva rájössz, hogy ez nem volt jó ötlet. Meglátod, hogy így lesz. De nekem tök mindegy, még egy béna lovas nem oszt, nem szoroz.
2020. dec. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!