Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglás mennyire számít...

A lovaglás mennyire számít veszélyes sportnak?

Figyelt kérdés

Mennyire gyakoriak a súlyos balesetek?

Akár halálosak is lehetnek ezek?

Kobakon kívül érdemes más védőfelszerelést viselni lovaglás közben?



2020. dec. 13. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindentől függ. Vannak kerge lovak meg az ugratás sem a legbiztonságosabb, de ha csak lejársz egy nyugisabb lovon, akkor nem para.

Ha aggódsz még gerincvédőt szoktak gyakran használni a kobak mellé. Meg egy normális bakancs, lehetőleg lovagló.

2020. dec. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2020. dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember szintjének megfelelő lovat kap és kellő szaktudást adnak át neki, akkor az esetek 90% elkerülhető. Még a legjobb lovas is bármikor eshet, de azt vettem észre, hogy tényleg 90%ban csak a felkészületlenség vagy felelőtlenség miatt történnek a balesetek.

Na most aki felelőtlenség és szaktudás hiánya miatt esik akár hetente 5-6x, vagy havonta-párhavonta (mert már ez is viszonylag soknak számít), az szinte teljesen véletlenszerű hogy milyen komoly az esés. Lehet hogy csak beüti magát, de törés illetve gerincsérülés is simán előfordulhat, halál pedig nagyon ritkán (terepen kengyelbe akadt láb is megelőzhető lenne ha a lovas tudatosan figyelne).


Én minden jó körülmények között lovagolni megtanuló ismerősömnél azt vettem észre, hogy maximu 1-2 évente esnek, és akkor sem komolyakat.


Én régebben gerincvédőt is viseltem, de mostmár nem szoktam, mert úgy érzem feszesebb benne az ülésem, nem tudok úgy ellazulni, és ha a lovas feszes, akkor könnyebben beüt a baj.

2020. dec. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha leesel és rálép a ló, súlyos sérülést is okozhat neked...
2020. dec. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

#4

Ezt mindenki tudja, itt nem ezen múlik a kérdés, mivel az utcán is bármikor elüthet egy autó, igazából bármi történhet ami súlyos sérülést okoz neked.

2020. dec. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Veszélyes . Nincs olyan hogy " ha nyugodt lovat kapsz" annak a lónak is lehet rossz napja vagy megilyedhet valamitől. Eshetsz rosszul és lebénulhatsz , törheted kezed , lábad. A ló nem játték
2020. dec. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Newly ***** válasza:

Eléggé.

Newly

2020. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!