Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit rontok el a vágtában?

Mit rontok el a vágtában?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem el újra lovagolni, a nagyon alapokat tudtam, de 10 év kimaradt. A vágtával viszont bajban vagyok. Ha a kengyelbe terhelek, akkor pattogok, viszont ha ellazulok, és beleülök a ló hátába, akkor csúszkál ki a kengyelből a lábam. Pedig most egy olyan pacin lovagolok, akinek nagyon kényelmes a vágtája, így jobban észrevettem, hogy ez a pattogásomnak a fő oka. Valahogy olyankor kicsit jobban megfeszülök, ha "nyomom le a lábam", és így nem olyan laza a derekam.

Kengyel nélkül sokkal kényelmesebbnek éreztem a vágtát, mert nem kell figyelnem a kengyelre. Hogy tudnám megtalálni az aranyközéputat? Vagy mit csinálok rosszul?


2020. dec. 15. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az edződet kérdezd meg elsősorban.
2020. dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Rugózz lefele első sorban lazulj el és lábaddal próbálj meg lefele rugózni. Mintha egy labdát nyomkodnál lefele.

Tehát ne nyomd le a lábad hanem próbalj bele rugózni.

2020. dec. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kengyelbe csak próbálj annyit terhelni, hogy éppen ne hagyd el, mint tanügetéskor. Esetleg az is lehet a gond, hogy segítségadáskor felhúzgálod a sarkad és akaratlanul is spiccelsz, amitől megint csak becsúszik a lábad. Szóval arra kell törekedni, hogy a térded lefelé és kissé hátrafele engedd, mert akkor a sarkad is lejjebb kerül és akkor annyit terhelsz amennyit kell. Ha nem is tudatosan, de van aki feljebb húzza a térdét, azért is csúszhat a kengyelbe. Igazából látni kéne, hogy mit csinálsz, szóval érdemben az edződnek kéne tudnia segíteni.
2020. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem esik ki ténylegesen a kengyelből, nem csúszik bele teljesen a lábam, csak nem stabil benne.

Lehet amúgy, hogy fentebb húzom a térdem, ahogy szorítom a combommal a nyerget, ez még nem tűnt fel, de majd holnap megfigyelem.

Az edzőm azt mondja, hogy jobban a belső kengyelbe terheljek, valamikor elkapom a ritmust így, de amikor az egyik lábra megy, akkor a másikra abszolút nem megy. Főleg, ha pattogósabb pacin vagyok.

2020. dec. 16. 14:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez a gond, hogym ivel szorítani akarod a nyerget megfeszíted a combot. Nem azért mondják hogy nyomd le a sarkad (terhelj bele a kengyelbe, engedd le magad rugózni bokából), mert jól néz ki, hanem mert ebben az állapotban sokkal kevesebb arra az esély, hogy megfeszül a combod.

Igyekezz mindkét kengyelt egyformán terhelni.

2020. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tanügetésnél, könnyű ügetésnél sem teljesen kengyelből tartom magam, hanem inkább combból. Akkor nem jól csinálom már az ügetést sem?
2020. dec. 16. 14:30
 7/10 anonim ***** válasza:
fontos, hogy odazárd a combod, térded, de feszíteni nem szabad. Ez ügetésben is hiba
2020. dec. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
De jól csinálod, mert nem a kengyelből kell lovagolni. Könnyű ügetni is tudni kell nélküle, szóval nem szabad túlságosan ráterhelni. Nekem is minimálisan mozog a lábam, mondjuk erre jó megoldás lehet egy másik kengyel vagy kengyelbetét is, ami tüsisebb és jobban fogja a csizmatalpat. Az meg teljesen természetes, hogy nem egyformán megy a két oldalra, bal kézen én is jobb vagyok, jobb kéz agyhalál, ezért lovagolok többet jobbra. De a lónak is van ugyanúgy ügyesebb és "bénább" oldala.
2020. dec. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8as!

Szeretném felhívni a figyelmed arra, hogy nem azért kell a kengyelbe terhelni, mert gyenge lenne a lovas megtartani magát, hanem azért mert így levesszük a ló hátáról a felesleges terhelést.

A könnyű ügetés során kengyel nélkül nem saját erőnk által emelkedünk ki a nyeregből, hanem abból a lendületből amit a ló biztosít azzal, hogy bizony megemeli a fenekünket.

És bizony így lesz térdfájós a lovas, ha térdből lovagol, vagy túl rövid a kengyele.

2020. dec. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp gyakorold a tanügetést kengyellel. Ne a comboddal próbáld magad helyben tartani, mert úgy csak befeszülsz és elveszted az egyensúlyod. Lazítsd el a derekad, vedd fel a ló mondgását. Nyisd a vállad, picit dőlj hátrébb, a sarkad pedig tarts lent, de ne "nyomd".

És persze sok gyakorlás! Sok sikert:)

2020. dec. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!