Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 7 hónapos csikót futoszárazni?

Shetlandi533 kérdése:

7 hónapos csikót futoszárazni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pár nappal ezelőtt találkoztam egy oldallal, amin egy 7 hónapos csikóról van szó.Na most lehet én nem értek annyida hozzá, de szemet szúrt, hogy a lány már futószárazza. Szerintem ilyenkor még nincs abba a korba, de mégegyszer, én nem értek hozzá. Hozzáértők, vélemény?

2020. dec. 15. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs lehetőség más mozgatási formára akkor nincs gond a sima futószárral. Valahogy a csikót is lekelk mozgatni még mielőtt elkezdi felborítgatni az embereket vagy törni zúzni mert egész nap unatkozik és tele van felesleges energiával.
2020. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs ehhez jó korban. Emberhez szoktatni kéne, meg legelőn lennie esetleg egy másik csikóval játszania.
2020. dec. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőség szerint én sem futószáraznám, bár ahogy az első is írta, van olyan helyzet, hogy valahogy le kell mozgatni, mindegy, hogyan. Viszont játékból, keveset miért ne? Nem kérném ilyen idős korban, hogy ez legyen az életcélja, meg úgysem tud sokáig figyelni, de legalább pár év múlva lesz valami fogalma, és nem veri magát a földhöz azonnal. Jó, nyilván, kis séta, esetleg ügetés, agyondícsérve. Tényleg játéknak.
2020. dec. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szoktatásképp minimális “munka” nem gond, de rendes futószárazással én még várnék.

Nem tudod neki még megtanítani hogyan közlekedjen helyesen íven fejletlen is még hozzá az izomzata meg az agya is), az meg, ha felcsapott fejjel, vállára esve rongyol körbe-körbe egy kifejlett lónak is sokat árt, nemhogy egy csikónak.

2020. dec. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alkalmanként átmozgatni, kicsit tanítani belefér. Később jól jöhet, hogy ismeri a vezényszavakat. Persze csakis kötőfékkel, esetleg kapicánnal, kantárral semmiképp.

Nekünk fogatos lovunk volt, a csikó már 1 hetesen az anyja mellett ment ilyen lazákat, földesúton elengedtük, aztán elkocogott a hintó után.

Nekem pl a szívem szakad meg azokért a hidegvérű csikók miatt, akiket 6-8-10 hónaposan befognak vagy rájuk ülnek mert magasabbak vagy erősebbek.

2020. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindent értek. Én is hasonló véleményen voltam, mostmár tudom majd ezt hova tenni.

5-ös, ne is mondd, szörnyű a csikókat felszerszámozva látni, kocsit húznak, már 1 évesen.. tényleg szörnyű

2020. dec. 16. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!