Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Újrakezdéshez kérdések?

Újrakezdéshez kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gondolkodtam azon hogy újrakezdem a lovaglást. Kiskoromban már lovagoltam aztán csak simán abba maradt... Viszont ehhez az “újrakezdéshez” lenne pár kérdésem:


Tudnátok mondani jó és megfizethető lovardákat Budapesten 22, 11 kerületekben esetleg Érden? (Jó alatt értem hogy kedvesek, jól bánnak az állatokkal stb)


Manapság milyen árban vannak a lovas órák?


Milyen alapvető felszereléssel kell rendelkeznem, illetve ezeket hol tudnám beszerezni? Hol érdemes?


Hogy néznének ki a kezdő lovas órák?


Gondolom tanuló lóval fogok kezdeni, de esetleg később hogy lesz ha nem lesz saját ló ( nem hiszem hogy valaha is lenne )? Létezik olyan hogy úgymond én lovaglok rajta, olyan mintha az enyém de mégis másé, akinek esetleg fizetek havi összeget? Vagy a hasonló dolog a lovardáknál hogy van?


Az alapoktól gondolok itt a helyes ülésre, hogy néz ki míg eljutok a vágtáig?


Hol tudnék tájékozódni az ilyen lovas dolgokról?


Tényleg létezik súlyhatár? Sok lovardánál és lovasiskolánál olvastam hogy van súlyhatár, ez nagyjából hány kg? Kell tőle félni?


Válaszokat előre is köszönöm



2020. dec. 19. 18:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat az kimaradt hogy 16/L
2020. dec. 19. 18:46
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudnátok mondani jó és megfizethető lovardákat Budapesten 22, 11 kerületekben esetleg Érden? (Jó alatt értem hogy kedvesek, jól bánnak az állatokkal stb)

Vidéki vagyok, így erre sajnos nem tudok válaszolni.


Manapság milyen árban vannak a lovas órák?

Nagyon sok dologtól függ, viszont átlagban úgy látom, hogy 1 óra 4-5 ezer körül van. Nálunk amúgy 3500.


Milyen alapvető felszereléssel kell rendelkeznem, illetve ezeket hol tudnám beszerezni? Hol érdemes?

Decathlon-t javasolnám az elején még, később szétnézhetsz komolyabb, szakosodott lovasboltokban is. A Deca nagyon jó ár-érték aránnyal dolgozik és kezdő/ hobbilovasnak (esetenként magasabb szintűeknek) szerintem bőven megfelelő termékekkel.

Ha már eldöntötted, hogy tényleg lovagolni akarsz, akkor érdemes lenne kobakot, pálcát, lovaglócsizmát vagy lovaglócipőt venni. Kesztyű, zokni, lovaglónadrág (térdfoltos) is fontosabb lenne. Esetleg gerincvédő.


Hogy néznének ki a kezdő lovas órák?

Futószárra raknak majd, ott szokod a ló mozgását, feladatokat kell csinálnod (karkörzések, kengyelből ki-be, föl-le mozgás, ami majd az ügetéshez kell majd, régen szokás volt a lovon forgolódni, de ahogy nézem erről már kezdenek leszokni). A futószáras órák általában félórásak, de már láttam több helyen is olyant, hogy 30-45 perc közt vannak. Az első órán nem valószínű, de a lovas ügyességétől/bátorságától/korábbi tapasztalataitól függően 2. vagy 3. órán (de ugye lehet előbb is) már ügetés is lesz majd.


Gondolom tanuló lóval fogok kezdeni, de esetleg később hogy lesz ha nem lesz saját ló ( nem hiszem hogy valaha is lenne )? Létezik olyan hogy úgymond én lovaglok rajta, olyan mintha az enyém de mégis másé, akinek esetleg fizetek havi összeget? Vagy a hasonló dolog a lovardáknál hogy van?

Nem elkeseríteni szeretnélek, de ez még odébb van. Szerintem a feles tartásra gondolhattál, azt pedig nem igazán ajánlanám, ennek nem igazán szokott jó vége lenni..


Az alapoktól gondolok itt a helyes ülésre, hogy néz ki míg eljutok a vágtáig?

Rengeteg dologtól függ, de ha rendszeresen jársz, jó az edződ és jó lóval tanulsz, akár egy éven belül eljuthatsz a vágtáig.


Hol tudnék tájékozódni az ilyen lovas dolgokról?

Én a lovasok.hu -n szoktam olvasgatni, de szerintem vannak rendesebb FB csoportok is, ott is érdemes lehet körbenézni.


Tényleg létezik súlyhatár? Sok lovardánál és lovasiskolánál olvastam hogy van súlyhatár, ez nagyjából hány kg? Kell tőle félni?

Nem kell tőle tartani, nem minden lovardánál van ilyen. Én eddig 120 kg körüli értékeket hallottam, de ugye ez is lovardafüggő.

2020. dec. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó helyet én se tudok, nem oda valósi vagyok.


Lovasórák ára lovarda függő. Ahova én járok ott 3500 forint, de nem messze van ahol egy óra 6000 forint.


Az előző jól leírta az első órát. Futószáron kezdesz, hogy szokd a ló mozgásád, megtanuld az alapokat, a helyes ülést, lazaságot illetve egy kis elméletet is. Ha nyugodt a ló el is engednek a végén sétálgatni, hogy lépésben irányítgatni is tudd a lovat tanulás képpen.


Van felestartás több helyen is. Nekem is van feles lovam. Az elején jól meg kell beszélni, hogy mit szabad hogy fog ez kinézni mert én az első feles lovammal megszívtam, viszont a másodikkal már minden rendben.


Dechatlonos cuccokat én is ajánlom kezdésnek.


Van súlyhatár, lófüggő. Vannak idősebb lovak ahol 60-70 kg a súlyhatár, de általában a max 90 kg szokott lenni.

2020. dec. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!