Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ló lenne jó nekem?

Milyen ló lenne jó nekem?

Figyelt kérdés
12 éven át angol lovaglást tanultam. Ezután kb. 3 évig westerneztem, de nem igazán tetszett. Tartottam kb. 1 év szünetet. Most díjlovaglást és díjugratást szeretnék tanulni. Milyen lovat lenne érdemes vennem?
2020. dec. 21. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha a gyakorin kell megkérdezni, akkor semmilyen
2020. dec. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
teljesen igaza van. 14-15 év lovaglás után már bőven tudnod kéne rá a választ.
2020. dec. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy tudnom kellene a választ, de már egy hónapja keresgélek és még mindig nem találtam hozzám tökéletesen illő lovat, így gondoltam adok egy esélyt a gyakori kérdéseknek is.

4-6 éves lovat szeretnék, 155-170 cm marmagasságút (de az sem baj ha magasabb), kancát (az sem baj, ha herélt), aki lustább (hajtós), jóindulatú, kényelmes ülésű és megfelelően képzett.

De lehet, hogy lejjebb kell adnom az igényeimből.

2020. dec. 21. 21:27
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell lejjebb adnod az igényeidből, de tudnod kell, hogy ennek ára van.

A kancák általában jobban függenek a hormonális változásoktól, ezért a legjobb, ha heréltet veszel, hajtósból heréltből úgy is több van (kancáknál is van nagyon stabil állapotú, de ritka).

a 155-170 cm elég nagy sprektrum. Milyen magas és hány kiló vagy? mert nem mindenki passzol méretileg egy 160as lóval, egy 170 körüli nagyjából az átlaghoz képzes közepes eltérésűeknek is (kicsit magasabb vagy alacsonyabb) jó.

2020. dec. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ja és bocsi. 4es vagyok.

4-6 éves ló között nem fogsz olyan lovat találni, ami elég képzett lenne. 6 év fölött keresgél, de 10 év körül nagyon jó lovakat lehet találni, és nem is számít idősnek.

2020. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

159 cm 45 kg vagyok

8 éves lovat már próbáltam, 10 év fölöttit még nem. Lehet, hogy nekik is adok egy esélyt.

2020. dec. 21. 22:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, egy 8 éves ló sem ugyanolyan. Nem mindegy hogy lovagolták eddig, na meg az alap külleme/természete sem. Az én lovamat 3 évesen belovagolták, aztán állt 6 évet tenyészkancaként. Szinte nyers volt amikor 9 évesen vettük
2020. dec. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

10 évesen teljesen jó, egyáltalán nem öreg. Sőt... 17 felett azt mondom komolyabbra már ne tervezz vele, de 8-14 évesen van a csúcson.


Amúgy jobban képzett ugrólovat vennék a helyedben, mert azzal díjlovaglásban is tudsz indulni kisebb kategóriákban, mert az ugrómunka is síkon kezdődik.

2020. dec. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!