Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit bír menni egy ló...

Mennyit bír menni egy ló hosszútávon?

Figyelt kérdés

Évek múlva szeretnék elmenni egy nagy lovastúrára, közel 800 km lenne a táv. Ezt egy ló egyáltalán tudja teljesíteni mindenféle károsodás nélkül?

Tudom, ez sok mindentől függ, de tegyük fel, egy megfelelően felkészített, egészséges állat bírja-e a napi 30-40 km-eket heti egy pihenővel?

Távlovas körökben, akik nagyobb távokra (80km +) edzenek, mennyi távot tesznek meg naponta, hogy bírják azt a lovak?



2020. dec. 22. 18:59
 1/5 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok, azzal egészíteném ki a kérdésemet, hogy a túra időtartamát egy hónaposra tervezem, 28-30 napról lenne szó, nem hosszútávon szeretném ilyen mértékben megerőltetni a lovat.
2020. dec. 22. 19:03
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen távnak én csak egy arabbal vagy akhallal indulnék el. De ha választani kell akkor csak arabbal.

Egy mezei lóval neki se állj.


Nem a távok lesznek a mérvadók, hogy mennyit lovagolsz vele naponta hanem, hogy mennyire lesz jól izmolt. Egy jó kondiban lévő arabot nem kell naponta kilómétereket futtatni, hanem normálisan kell edzeni és ennyi. Fajtából adódóan jól bírják a hosszútávot.

2020. dec. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Természetesen jól felkészített arab lóval indulnék neki, a kérdésem igazából az, hogy bírja-e ezt a ló (értem ez alatt nem soványodik le kórosan, normális lovaglás mellett tönkre mennek-e a lábai egy ilyen táv megtétele után, stb.)
2020. dec. 22. 19:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp romlani fog az állapota valamilyen szinten, de teljesíthető velük.
2020. dec. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek még mindig lovak, hiába háziasítottuk őket. Kvázi erre lettek kitalálva.

HA rendesen fel van készítve, helyesen lovagolsz, egészségügyileg rendben van, stb. akkor semmilyen károsodást nem szenved ettől.

Egyébként ezt egy “mezei ló” is képes teljesíteni megfelelő előkészítéssel -nem egy példa van rá- bár nyilván az arabok a legjobbak benne, hisz őket hosszú ideje erre szelektálják.

2020. dec. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!