Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Galopplovak, ügetők, westernlo...

Galopplovak, ügetők, westernlovak átlovaglása?

Figyelt kérdés
Ki találkozott ilyennel, mennyire jelentett nagy kihívást? Később jók voltak hobbilovaglásra és egészségük milyen volt? (Gondolok itt a galopplovak szétfutott lábaikra, ill a western lovak gyakran túlterhelt mellső lábaikra) Angol stílusra értem.

2020. dec. 27. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Ügetőkről sokat hallok, hogy nagyon jó hobbilovak lettek és egészségügyileg is rendben vannak (bár ez nyilván függ attól is, hogy mennyi ideig futott). Itt a vágta szokott problémás lenni átlovaglásnál.

A galopplovak közül is sok hobbiló lesz, de ők már rosszabbak szoktak lenni egészségügyileg és idegrendszerileg.

Western lovakról még nem nagyon hallottam. Max. h versenykarrier után iskolalovak lettek (western ugyanúgy). Itt a “mélyebb problémákra” érdemes figyelni, tehát a ló egy angyalnak tűnik, de valójában már megtört lelkileg vagy hogy is mondjam, bár ez nyilván az előző tulajától függ.


(Ne egyen meg senki, mindenhol van jó és rossz példa egyaránt, ez csak az én véleményem az általam hallottak alapján.)

2020. dec. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek galoppról jött telivére volt, meg a tesójának is. A tesó a lovával ugróban versenyzett, egész jó lett átlovaglás után. A barátnőmé megmaradt menősnek, de nagyon hálás lovacska volt. Szegényt 17 évesen (viszonylag "fiatalon") kellett altatni mert tropa volt az eleje.

Amúgy nagyon lóra válogatja, hogy mi lesz a vége, szerintem a galoppról jött telivér is lehet jó hobbi ló megfelelő kezekben, persze mindenképp tapasztaltabb lovasnak ajánlanám.

Wescora nincs rálátásom ilyen téren.

2020. dec. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2020. dec. 28. 11:45
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Ami a westernt illeti, az ilyent tán amerikai tudná jól megválaszolni. A vastag betűs kérdést olvasva eszembe jutott egy kétoldalas értekezés egy amerikaitól, hogy melyik western szakágas ló mit kezel jól "angolban". No meg a természetük általában nyugisabb. Problémák lehetnek az összetört vágta (hát ez saját szakkifejezésem a pleasure életkedv-elvevő csoszogós négyütemű tökölődésére), a segédszárak miatti semmirenemjó tartás, az ügetőmunka elhanyagolása, az ellenvágta kicsit nehezebb, mert inkább átugrik, ahogy szokta...
2020. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

Irdatlan a sötétség a western lovaglással kapcsolatban nem csak ezen az oldalon, hanem egész Magyarországon.

Mi ez a "segédszárak miatti semmirenemjó tartás", ügetőmunka elhanyagolása, tönkrement mellső lábak és társaik?


Ezt úgy írják az emberek, mintha kifejezetten erre menne a western, hogy tönkretegye a lovat. Igen, biztos Amerikában is az a cél, hogy használhatatlanná tegyék a lovakat.


A felsorolt western ló problémák értsétek már meg, hogy nem a szakág sajátosságai, nem ez a normális.


Ajánlom mindenkinek, aki hajlandó átlépni a saját korlátoltságát a westernt illetően, hogy keressen fel igényes western lovardákat és merüljön egy kicsit bele a témába.

2021. jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a sötétség ott kezdődik, mikor valakit sötétnek mondanak azért, mert referál arról, hogy mit olvasott 15 éve egy amerikai lovasedző honlapján. Ez utoljára a Rákosi-rendszerben lehetett divat, hogy ha valami nem illett be a képbe, arról hallgatni kellett.


Mellesleg egy westernes beszélgetés során elmeséltem ezt vagy 10 éve, és aki ma is sikeres a westernben, hát ő nem így reagált rá, hanem, hogy úgy mondjam, szakmásan. Egy Amerikába, egy farmra nősült magyar srác meg azt írta erre egy mosoly kíséretében, hogy van benne némi túlzás.

Hát ezek intelligens reakciók voltak.

2021. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!