Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menős lovat hogy lehetne...

Menős lovat hogy lehetne leszoktatni a lassabb tempóra?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves kancám és mindig annyi energiája van, amikor lovagolok alig tudom visszafogni (pedig van neki elkerített része nem egy 4x4 es boxba van egész nap)

Le lehet valahogy szoktatni erről?



2020. dec. 30. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Le kell mozgatni minden lovaglás előtt alaposan.

Vannak lovak amik igénylik, hiába nagy a helye magától nem fog rohangálni hogy elfáradjon és lenyugodjon.

2020. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%
2t rá kell vágni aztan megtanulja.
2020. dec. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Mondani kell: "hööö" aztán fékez lassan...
2020. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Tudatos és célzott lovaglás kell: én eleinte csak terepre járnék ilyen típusú lóval, és következetesen megtanítanám neki, hogy mindennek megvan a helye. És soha nem csesznék ki a lóval, minden lovaglás alkalmával kapna egy ismert szakaszt, ahol mehetne a saját tempójában. Ez nem egyenlő a kontrollálatlan száguldozással!!


Én egy év alatt értem el heti 3-5 lovaglással, hogy a rebbenékeny, ijedős, elrohanós, megállíthatatlan lovamból egy kezelhető, jóindulatú ló lett. És ezután kezdtem el vele a négyszögben lovaglást. Amíg nem tanulja meg kezelni a saját vérmérsékletét, addig csak a feszkó növekszik benne, ha minden áron visszatartod. A lovak a sebesség mintaképei, és igenis vannak típusok, akiket azzal tudsz csak megnyugtatni, hogy futhat egyet.

2020. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%
Akkor már a negyedik válaszoló megoldásnál még mindig gyorsabb és egyszerűbb, há rávágsz kétszer. Ha nem ért belole, akkor háromszor.
2020. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan nem értik meg, de menős lónál ugyanúgy kell használni a csizmát, mint egy lustánál. Fontos, hogy elfogadja, és eltűrje az oldalán a folyamatos kontaktot, így ez egy komfort zóna lesz neki. Mindig azt kell érezned, mintha hozzá akarnál még lovagolni, de (!) ez zárt ülés és megtartó kéz nélkül nem fog menni, a szájával pedig nem fogod tudni megoldani a problémát. Az a gond, hogy hiába magyarázom el mit hogy kéne csinálnod, mert lehet máshogy fogalmaznék és máshogy magyaráznám el az alapján, ha látnám ahogy lovagolsz. Ezért kell egy jól képzett edző.
2020. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6os vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy a testúly segítségek nagyon fontosak, az hogy lazák legyünk, és pl. könnyű ügetésben segíthet ha lassabban, és ezzel a lovat is lassítva ülsz vissza a nyeregbe, a legtöbb ló erre reagál pár méter után és visszavesz.
2020. dec. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Takarmánynak mit kap? Mert, ha sok a zab, akkor nő a menőkedv. Szóval lehet azon kéne hangolni. Az árpa jó helyettesítő, keverve is kaphatja vagy táppal keverve, így nem esik össze, de a világból se akar kivinni.

Lovaglásban pedig sok idomítás, hajlítgatások, körök, kígyóvonalak, akár terepen is. Agyilag is le kell fárasztani, ne csak előre menjen.

2020. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
füszénát kap nem tápokat, direkt azért hogy ne pörögjön fel a "táptól".
2020. dec. 31. 11:19
 10/13 anonim ***** válasza:

A táp jobb esetben nem pörgeti, inkább tömegel.

Nekem kap semmi mást csak szálast? Esetleg lucernaszéna adhat még plusz energy-t.

De az is lehet hogy nincs eleget mozgatva. A mi lovunk 1 hektáros legelőn csak legelészett, esetleg elácsorgott a fák alatt a többiekkel, de magától nem igazán fog pörögni, csak ha olyan inger éri. A miénk is menős volt, főleg ha csak heti 1-2x tudtam ráülni, igaz kapott zabot is, mert fogat a is használtuk, oda meg kell az erő.

2020. dec. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!