Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire jó a felvezető kantár?...

Mire jó a felvezető kantár? Lovagolni is jó lehet?

Figyelt kérdés

Nos.. Nézegettem, nagyon tetszik hogy orrszij nélküli. Valaki szokott ezzel lovagolni is? Nem hallottam még erről a fajta kantárról semmit és a neten sem találok róla írást, erről lenne szó pontosan : [link]

Fogom tudni használni lovagláskor? Vagy csak "felvezetőnek"? Nem értem a funkcióját igazság szerint.. :D



2020. dec. 30. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lószemlékre, lovas show-okra szokták használni.
2020. dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Felvezető kantár: inkább díszítés a lovon, meg rosszul veszi ki magát, ha rögtön ágaskodóval mennek vele körbe..

Viszont ha ráteszel egy zablát, miért ne? Mondjuk, engem zavarna, hogy nincs a ló álla alatt semmi, és az első ág vagy egy ügyes fejmozdulat miatt leesik a fejéről. De ha fogsz egy sima kantárt, az orrszíj általában egy szíjon van. Szétcsatolod, kihúzod, és kész.

2020. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Én lovaglásra annyira nem ajánlanám
2020. dec. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá hogy össze rakom egy másik kantárral. Bár szerintem le nem tudna esni róla
2020. dec. 30. 19:36
 5/9 anonim ***** válasza:

De nem kell összerakni egy másikkal,csak levenni egy sima angol kantárról az orrszíjat.. Esetleg tehetsz fel egy szebb homlokszíjat, ha ez a vágyad.

Leesni meg.. Láttam én már rendesen feltett kantárt is lecsúszni ló fejéről (spanyol nagyhajú, okos gazdi telenyomta sörénysprével..). Az volt az egyetlen mázli, hogy kekszvezérelt volt és elég közel álltunk.

2020. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Leveszed az orrszíjat a kantárodról, teszel rá egy csili-vili homlokszíjjal és kész is van.


A felvezető amúgy bemutatókra, szemlékre van. Én félnék lovaglásra használni, ezek a lehető legvékonyabbak/legegyszerűbbek, hogy ne rontsák a képet, ezért nem tartom őket annyira strapabírónak.

2020. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem a csilivilin van a hangsúly. De egyébként meg a western kantár is így néz ki.. Annyi hogy pofaszíj is van rajta, nem láttam még hogy le esett volna a kantár szóval szerintem ki próbálom és majd írok hogy milyen.
2020. dec. 31. 07:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, hogy a western kantár is így néz ki, de az nem ilyen vékony kis valami.
2020. dec. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez inkább tényleg csak felvezetésre esetleg fotózásra van. De ha nem akarsz orrszíjat egy díszesebb angol kantárról leveszed és kb ugyanott vagy. Ha meg torokszíj se kell, akkor még nézel egy egyszerűbb wescot.
2020. dec. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!