Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patatermékekkel kapcsolatban...

Patatermékekkel kapcsolatban szeretnék véleményeket, ajánlásokat, bővebben lent⬇️?

Figyelt kérdés

A lovamat sajnos nem áldotta meg a jóisten atombiztos patákkal, ami a nyáron ki is derült egy patasérülés formájában. Azóta kap általános vitaminos tápkieg.-t illetve külön a patájára is (biotinos termék, de más hasznos vitaminok is vannak benne, megcélozva a patákat) amitől látok is javulást, egyáltalán nem olyan töredezett, repedezős mint annó, és a sérült rész 3/4 is visszanőtt már.:) Kérdésem a következő lenne, tudna e valaki ajánlani olyan külsőleg használatos pataolajt/balzsamot/zsírt, ami repedezett, töredezésre hajlamos patákra javasolt, és valóban használ is, helyrepofozza a pata szerkezetét?

(Mivel "belülről" már táplálva van bőségesen, ezért szeretnék valami szuper külsőleg használatos terméket hosszútávra nyilván, hogy tuti ne kelljen többször ilyen helyzetbe kerülnünk)

Patkolás egyelőre még nem jöhet szóba.

Köszönöm előre is a termék ajánlásokat, esetleges véleményeket.:)



2021. jan. 4. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyan kifejezett terméket ajánlani nem tudok, de a juhfaggyút érdemes kipróbálni. Egyszer kezeltem egy lónak a patáját vele pár hónapig, mert ahonnan jött, ott konkrétan elvágta a patáját egy vassal szépen függőlegesen. 4-5 hónap alatt teljesen gyógyult neki.

2021. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

A belső kúra végén érdemes rászokni élethosszan a fitocavallo keverékére, nálunk is 40 naponta körmölt-egy hétig sánta lovat parádésan helyrepofozta, most olyan kéthavonta ha látja a kovács, a mindenféle zselét, alátétet, csodapatkót meg el lehetett felejteni.


Kívülről meg akármelyik patazsír, naponta rettenet mennyiségben, munka előtt, után, ha nem dolgozik, a napja végén, ha visszamegy a helyére. Azért mondom, hogy bármelyik, mert mi az iskolalovak miatt 10 literes vödörrel vesszük.. Tökéletesen megfelel, a lényeg a hidratálás, karbantartás :)

Kitartás, ez hosszú játék..

2021. jan. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is a sima patazsír megteszi, de akár a kovácsot is megkérdezheted, hogy mit ajánl.
2021. jan. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Régebben az egyik lovamnak rettenetesen rossz minőségű volt a patája. Ami nekem nagyon bejött az az,hogy mindennap kívül belül kimostam nagyon tisztara a patajat akar egy kis samponos vízzel ha nagyon sáros volt meg ha rohadt is. Jol beaztattam többször hogy szívja meg magát vízzel. És ha már full száraz kívül meg belül akkor leovet biotinos patabalzsam. Csunya hogy ilyen fehér színű meg minden draga is de olyan erős lett a lo pataja hogy hihetetlen. Csak ezt tenyleg nem lehet nedves patara kenni! Illetve én hipposolt használtam rothadasra ha nem volt durva. Ha ezzel rendberaktad.(kb 2-3 hónap) utana jöhet zsír olaj bármi nekem ami meg bevált és attól is sokkal jobb lett a pataja: parisol pataolaj,cdm teafaolajos pataolaj,és meg házilag patazsir/olaj (3resz sótlan disznozsir,2resz kókusz zsír,2 rész olívaolaj,es illoolaj abból mehet teafaolaj vagy esetleg eukaliptusz,levendula. )
2021. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!