Kezdőoldal » Állatok » Lovak » S. Találtam vágóhidon egy...

S. Találtam vágóhidon egy lovat. Iszonyat megsajnáltam de nem akarom hogy baja essen ott. Megtudnám venni. De egy bökkenő van. Mi lenne a jó döntés?

Figyelt kérdés

A lovastudásom megáll ott hogy ügetésig eljutok.

És letudom pucolni.

De megszeretném menteni az életét. Kérlek adjatok tanácsot mit lehetne tenni..?


19/N


2021. jan. 7. 03:51
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Nem szeretném elrontani a lovat.

De nagyon megszeretném menteni az életét. Ha megvenném nem adnám túl, se most, sem később.

2021. jan. 7. 03:52
 2/30 anonim ***** válasza:
61%

Na, és ha megmentenéd, akkor mit tennél vele. Nyilván, oka van, hogy eladták a vágóhídnak. Öreg, beteg, mondjuk, sánta. Hazaviszed, orvosoknak fizetsz,

aztán meghal.

2021. jan. 7. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
17%
Ne vedd meg, én akarom megvenni... kolbász formátumban.
2021. jan. 7. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%

Vedd meg, nem minden lovat azért adnak el mert beteg/rossz a természete.

Van amelyiknek annyi a bűne hogy pl a lovaskocsit nem bírja úgy el mint a többi/szülei így aztán eladják vágóhídnak.

2021. jan. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
79%
Keress neki bértartást, akkor az ellátása megoldott, és egyéb segítséget is kapsz. Lovagolni meg nem kötelező, a ló boldogan megvan meló nélkül is...
2021. jan. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
20%

Jelentsd az állatvédőknek, és a NÉBIH-nek hogy mit láttál.


Lovat tartani - akár bértartásban - igényel némi lovas és lótartó tudást. (és most az egyéb követelményekbe bele sem mennék....)


Te ezekkel - bölcsen belátva - nem rendelkezel, innentől kezdve rémálommá is válhat az, hogy "van egy lovad".


Magadnak (és a lónak) teszel egy hatalmas szívességet, ha dolgot rábízod hozzáértőkre.


Az állatvédők is megmentik a lovat, hidd el, jobban, mint Te tudnád.

2021. jan. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
74%
A 6-os válaszoló nem neornális...
2021. jan. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
68%
Mármint nem normális...
2021. jan. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
75%

A 6-os tényleg nem ép. Szerintem mentsd meg a lovat, és majd beletanulsz a dologba. Nem úgy születünk, hogy mindent tudunk.

Nekem ha ilyen erös késztetésem van valamire, mint most neked, akkor megteszem, hallgatok az intuíciókra, akkor is, ha valakinek elöször örültségnek tünik. Ha megteheted, hogy kihozod, hozd ki.

2021. jan. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
85%
Ha igazából jártál volna már a vágón nem egyet akarnál elhozni, hanem az összeset...
2021. jan. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!