Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vajon lesz majd újra arany...

Vajon lesz majd újra arany szőrű ló?

Figyelt kérdés

Régen ugye voltak, pl. Atilla királynak is. Még ma is létezik egy aranynak tűnő szőrű ló, de az nem teljesen olyan, sörénye sincs neki szinte.

Vajon ki fognak újra tenyészteni ilyet?



#arany #ló #sörény #arany szőrű
2021. jan. 11. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Van "aranyszőrű" ló több is.


Akhal teke fajtában nézelődj.

2021. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attila királyunknak szürke lova volt.


Aranyszőrű lónak pedig az akhal teke fajtájú lovakat nevezik.

2021. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az Akhal tekének nincs sörénye :/ Amelyiknek meg van, az inkább fehér szőrű, ahogy én néztem.

#2: Ez egy általános tévhit. A "harci" lova volt szürke, amivel mint király (vagy inkább fejedelem) közlekedett az arany színű volt, ahogy az egész ruházata is. Keresek neked képet róla ha kell (csak el fog tartani egy darabig, szóval csak akkor írd hogy kell, ha tényleg érdekel).

2021. jan. 11. 21:41
 4/5 anonim ***** válasza:

De van sörénye csak vágják nekik, mint a fjordoknak is azt a felálló sörényt.


És ezt úgy mondom, hogy jártam az Ópusztaszeri Akhal Teke ménesben és mindnek volt sörénye érdekes módon.


Csak az Akhal tekéne van ez a csillogó, fényes hatású szőre és gyakoriak a krémes színek is így az "arany" is.


Illetve a magyar királyoknak a "dísz" lovuk volt az Akhal teke szóval elég valószínű, hogy ezt a fajta lovat keresed.

2021. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaa, hogy azt vágják? Így már is érthető a dolog. Akkor tényleg az lehetett. Köszönöm a válaszokat.
2021. jan. 11. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!