Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szabad így lovagoltatnom?

Szabad így lovagoltatnom?

Figyelt kérdés

4 lovam van, és arra gondoltam hogy olyan gyermekeket szeretnék lovagoltatni akiknek nincs lehetőségük lovardában lovagolni. 2 pacin menne a lovaglás, az egyik idős és nem szívesen lovagolom, a másik pedig póni, rá nyilván nem tehénkedek :D

Ez eddig szép és jó de semmilyen papírom nincs a lovakkal kapcsolatban, ezért én büntethető vagyok?


2021. jan. 12. 00:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vágom annyira a témát, de szerintem, ha ne adj isten baleset történne a hatóság első dolga az lenne, hogy kérné tőled a papírokat.
2021. jan. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Rendben, végülis igazad van. És ha aláíratok egy papírt hogy nem vállalok felelősséget? Végülis ha a szülők látják a lovakat úgyis elfogadják a dolgokat, hiszen az összes halál nyugodt, meg sem mozdul magától
2021. jan. 12. 00:13
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Én akkor sem kockáztatnék, meg szerintem egy ilyen papïrhoz ügyvéd kell, nem hiszem, hogy ilyen egyszerűen működne, hogy a gyereket netalán ledobja a ló, te meg csak felmutatod a papírt, hogy itt van leírva, nem vállalok felelősséget, ja akkor jó, további szép napot!

Szép dolog, hogy segíteni akarsz másoknak, de nem hiszem, hogy ez így rendben van, kockázatos.

2021. jan. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
90%

Egyreszt penzt nem kerhetsz erte, mert megbuntetnek (ha megtudjak), masreszt tenyleg a te felelosseged elvinni a balhet, ha baj tortenik (vagy aki a lovak hivatalos gazdaja/hely tulajdonosa/vegzettsege alapjan felelossegre vonhato, akkor is, ha semmi koze ahhoz, amit csinalsz, vagy epp nem is tud rola). Buntetojogilag ezt meg nem mondom, h nez ki a gyakorlatban, es ettol fuggetlenul is sokan csinaljak

baj nekul, normalis gyerek normalis szulei a legritkabb esetben csinalnak belole gondot, de azert kobak+gerincvedo legyen.

2021. jan. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%

Ha jöl tudom akkor 3 vagy 4 hét szokott lenni a szoktatás


Egyrészt a pacinak és a gyereknek valamint nem biztos hogy a ló elfogadja a lovasát!

2021. jan. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Persze pénzt nem kérnék érte és alapvető hogy lesz kobak/gerincvédő. Az idős lovam lovardából lett nyugdíjazva, társlónak hoztam még régebben de ült már rajta egy két gyerek. Nem szeretnék én sem balhét vinni meg persze azt sem hogy megsérüljenek a gyerekek, de azért jó lett volna látni a boldog arcokat :)
2021. jan. 12. 04:31
 7/17 anonim ***** válasza:
22%

Nincs lovasoktatóid vagy lovas edzőid. Pénzért lovagoltatni számlát nem tudsz adni. A szülő se hülye nem vinné oda a gyereket. Te se akarnád kókletre bízni a gyermeked testi épségét se a lelki épségét ugye?


Amugy hiába iratnád alá a saját felelősségre lapot kell lenni lovasoktatói lapodnak máskülönben nem csinálhatnád kereskedelmileg.

2021. jan. 12. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem kérsz érte pénzt ugy mas a helyzet. De akkor is max. Futoszaron vezetgesf oket ha nem ertesz hozza marmint az oktatashoz.
2021. jan. 12. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

* Te sem akarnád kóklerre bízni


* Futószáron vezetgesd

2021. jan. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ebből nagyot lehet koppanni, elég egy jóakaró és szarrá büntethetnek.

[link]


Ez a jogszabály olvasd el. Ami fontos : számlaképesnek kell lenned, kell végzettséget igazoló papír, vizsgáztatott iskolalovak, nébih felé bejelentett lótartóhely


Az, hogy egy ló nyugodtabb, idősebb még simán tud olyat csinálni, amit egy tapasztaltabb lovas se tud megoldani. Nálunk is van olyan iskolaló, aminek akár fát is vághatsz a hátán, de láttam már olyat, hogy egyszer csak elvitte bakolva a lovasát. 4 év alatt 1x volt ilyen, de pont elég ahhoz, hogy baj legyen. Másrészt nekik is kell a szakszerű mozgatás, időnként a pónit is át kell lovagolni, mert a kezdők sok mindent ráhagynak, igaz ez a többi lóra is.

Elég rizikós ez az egész, ha csak a szomszéd gyereket hívod át lovazni és történik valami, akkor is te vagy a felelős mindenért, akár kérsz érte pénzt, akát nem.

2021. jan. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!