Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, mélyponton vagyok,...

Lovasok, mélyponton vagyok, szerintetek mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, már több éve lovagolok kb 6-7 éve, heti 2szer. Nagyon sokszor váltottam lovardát, és ott mindig mindent elölről kellett kezdenem. (Most úgy érzem jó helyen vagyok, bár vannak itt is esések.) Eddig kb 8-9szer estem. Szerintetek? Kicsit sok, nem? A lényeg, hogy már eléggé el vagyok keseredve ez miatt. Hogy lehet nem való nekem a lovaglás.. 1 évben esek kb 3szor, mások meg 3 évente 1szer. (még a nálam fiatalabbak is) És nem azért mert ők egy nyugodtabb, automata lovon mennek, és én egy sárkányon. (Inkább a 2 között.) Leginkább azért mert bakol a ló, vagy épp megijed, elvesztem az egyensúlyom vagy a kontrollt, ilyesmik. Elég gáz, nem? Mármint ennyi év lovaglás után már fent kéne maradnom az ilyen helyzetekben. És mégsem. És nem is az van bennem, hogy félek a lótól vagy a lovaglástól, mert ugyanúgy visszaülök meg megcsinálok mindent. Hanem inkább csalódott vagyok magamban, hogy hogy lehetek ennyire béna. Meg néha a lóban is. (Pl egy lóval tök összeszoktam már, és rendesebb vagyok, puha kézzel próbálok lovagolni, erre konkrétan kicseszik velem, pedig nem ilyen szokott lenni.)

És ehhez még hozzájönnek a túlféltő szülők, akik minden esésnél kiakadnak. (És nem is nagyon örülnek, hogy lovagolok.) Ezzel sem tudom mit kezdhetnék.. Plusz még az, hogy magamban tartom az ilyen tüskéket és sorra emészt fel.

Valami tanács ezek ellen? Mit tehetnék? Szünet jót tenne? Vagy hagyjak fel vele végleg? Vagy többször kéne járnom, hogy fejlődjek? Vagy váltsak megint lovardát? (Ezt azért nem szeretném annyira mert már lassan 19 vagyok és megint mindent kezdhetnék elölről.)

Egyébként abbahagyni sem szeretném, úgy érzem ez a sportom, nem tudnék mást csinálni (főleg nem szenvedéllyel, mindig visszavágynék a lóra, hiányozna).

Bocsi ha hosszúra sikeredett, de most jól esett kiönteni a lelkem.😅



2021. jan. 12. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Írtad, hogy egyensúly és kontrollproblémáid vannak. Szerintem ne hagyd abba, de ülj vissza futószárra, voltige hevederrel tessék balanszgyakorlatokat csinálni. Menni fog az. :)
2021. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát...

heti 5 ször lovagolj

Menj vissza futószárra és fogj (nem főtt) tojást mindkét kezedbe mind a négy jármodban lovagol így. De tényleg... a szár hasonló a tojáshoz ne törd össze de ne is essen ki a kezedből. Így szár és kengyel nélkül lovagolj 1 hétig. Érdemes még vágta, ügetés közben megérinteni ellentétes lábad, vágtában kicsavarodva megsimogatni a ló popsiját ezek egyensúly fejlesztő gyakorlatok. Aztán próbálj meg szárral is lovagolni. Garantált izomláz + ciki meg minden de ez hatni fog. Érdemes ezt minden héten továbbra is egyszer ismételgetni és olyan gyorsan belejössz! Valamint próbálj olyan edzőt találni aki csak egyszerre Max 5 lovasnak tart órát. Így tud rád figyelni. Nem úgy születünk hogy tudunk lovagolni. az esések számától semmi sem függ. A lovon fog látszodni ha jól lovaglod, őt figyeld

2021. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kérlek segíts !!! ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak. Másfél év alatt 25 esés:D Nincs miért aggódnod . E miatt ne csüggedj
2021. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Lovagohatsz máson is, pl bika
2021. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a reakció képességeden is javítanék. Ha jó lovas vagy alapból, lehet csak későn eszmélsz fel hogy amúgy mit kéne csinálnod, illetve a reflexek is fontosak, nem agyalni kell hanem cselekedetni. Bakol a ló? Reflexből szorít a térd, hátra dől, sarok lenyom, közbe korrigál.


Tudom ez nehéz, de ehhez még többet kell esned, hogy ez nálad kialakuljon és megtanuld mit mikor hogyan.


Egyébként nem estél sokat, simán belefér. Volt olyan csaj a loviba aki 1 edzésen háromszor esett le ugyan ott és ugyan az miatt.

2021. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a problémád, hogy nem elég zárt az ülésed, de ezt így látatlanban nehéz megmondani.

A válasz a kérdésedre: Ha szeretsz lovagolni ne hagyd abba, mert csak azt tanulod meg hogy ha probléma van akkor fel kelle adni, de ha azt érzed hogy már átlagos edzéseken (amikor nem esel le) sem érzed jól magad, nem ad neked örömöt a lovak társasága vagy a lovaglás, akkor meg nyugodt szívvel fejezd be.

2021. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem is volt màr olyan, hogy 1 edzés 2 esés. 🙃 De valahogy egyre csalódottabb vagyok, hogy esek, és hogy nem tudom megcsinálni. Pedig sokfélét átéltem, és mégsem tudok jól reagálni..
2021. jan. 12. 21:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne légy elkeseredve, nem gáz ez. Én 16 évesen kezdtem, 2-3 év alatt kb 30-40 esésem volt, szintén heti 2 edzés. Pakoltak, és fogalmam nem volt hogy kéne fentmaradni. Viszont jó volt az eséstechnikám, semmi bajom nem lett (kobakot csak hírből ismertük ez vagy 30 éve volt). Nem számítottam bénának, én kaptam a nehezebb lovakat. Ja szülőknek nem meséltem el az eséseket.

Fent szólók az ülésjavításról jókat mondanak, érdemes kipróbálni, ha mást nem is tudsz, de tanügetni nagyon sokat, kengyel nélkül, kézzel sose kapaszkodni (!!), esetleg szőrén kipróbálni (én ezek mellett is estem). Utána volt alkalmam többet lovagolni, heti 4-et normális lovakon, ott elvétve estem le (kb 10 év alatt 1x). Azóta a saját lovamról esek :-).

De ha sokat esel, a lovardaváltás sem ördöngösség, miért kéne újrakezdeni? megnézik mit tudsz, nyilván nem a kezdők közé tesznek, vagy ha futószárra akkor legalább megvan az ülésjavítás :-)

2021. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Voltam már szőrén párszor és edzőm szerint is nagyon jól ment az. (Legelső alkalomkor is meglepően szépen ment.)

Lovardaváltással igazából az a gondom, hogy odamegyek és semmit nem fogok tudni hogy hol vagy hogy van, ki kicsoda, teljesen egyedül ott fogok bénázni 18 évesen. (Pedig ilyenkor a legtöbben már vérprofik.) A mostani helyen tök jól beilleszkedtem már, mindent tudok, vannnak barátaim stb.

2021. jan. 13. 11:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ok értem, akkor, akkor itt jól érzed magad. Sztem ne görcsölj ezen a ki hányszor esett témán, nem ebből jön ki, hogy valaki hogy tud lovagolni. A ló kiszámíthatatlan, a legszelídebb is kiléphet alólad, azt zsupsz. Nem szégyen vagy bénaság az esés, ennyi semmiképpen. (mondjuk ha ezzel cikiznek akkor lehet mégis menni kéne). Az edződ tanácsait kérd ki, mit hogy csinálj legközelebb, rá hallgass, ezt a ki esett többet versenyt meg hagyd a csudába!
2021. jan. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!