Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló ezt tudná teljesíteni...

A ló ezt tudná teljesíteni egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
csak elméleti a kérdés 38-40km-re van a megyeszékhely, és csak így felmerült hogy egy nap alatt (oda vissza táv szóval 2x) ezt egy ló meg tudná tenni ha valaki lovagolna rajta, vagy ha kocsi van utána kötve? nem lépésben hanem az egyel gyorsabb tempóban mikor "kocog" mennyi időt emésztene fel és ezt le is menné pihenés nélkül?
2021. jan. 17. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Hát kocsival nem tudom, de ha csak rajta ülnek, szerintem képes lenne rá. Persze nagyban függ a lótól is. Szóval azt nem mondom, hogy minden ló képes lenne rá, de van olyan ló, amelyiknek menne, szóval nem lehetetlen. Egy ember is képes lenne erre a távra 24 óra alatt, ha jó kondiban van.
2021. jan. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez kb. olyan kérdés, mint ha azt kérdeznéd, hogy egy ember meg tudja-e tenni ezt a távot...

Én pl. igen, mert majdnem minden hétvégén 50-100 km közötti távokat túrázok. Szomszéd néni nem, mert nincs edzésben.

Ha a ló jó kondiban van, egészséges, rendesen van takarmányozva, és rendszeresen megy hosszabb távokat, simán megteszi.

Egy tréningben, versenyben lévő távló lovassal egy 80 km-es távlovas versenyen kb. 20 km/h óra eredménnyel Magyarországon jó helyezést fog elérni.

2021. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kérdés mi számított jónak a múltban, ha pl csak néha használták városon belül akkor simán leállhat az út közepénél, míg ha pl. keményen szántottak vele sokat akkor szívósabb, több távot lehet vele megtenni?
2021. jan. 17. 19:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyilván az számított jónak a múltban, és az számít jónak most is, amelyik tudja ezt teljesíteni. Pl. amelyik elbírt egy 30+ kilós lópáncélt, egy 80 kilós férfit, aki még szintén viselt 30 kiló páncélt, és sprintelt, mint a meszes, az jónak számított.
2021. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amelyik szánt, az nem bírja jobban, tök más jellegű terhelés. Egy súlyemelő se nagyon fut maratont.
2021. jan. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez nem egy egetrengető táv. Ha ügetésben nem is, de lépésben szinte bármelyik egészséges ló megteszi, csak megterheli vagy izomláza lesz másnap, úgyhogy nem célszerű csak úgy nekiindulni.

Ha a ló edzésben van akkor ügetésben, vágtában is lehetséges (lépős pihenőket azért itt is illik beiktatni), de ahhoz már versenyszerű edzés kell (valaki említette feljebb a távlovasokat).

Ha csak sima hobbiló, akivel túrázni jár a gazdája, az is simán megteszi ügetésben, több pihenős lépéssel. (Lásd. a saját lovammal gyakran megyek ilyen távokat egy nap alatt. A legnagyobb részén lépünk, de van benne azért ügetés, vágta is bőven.)

Kocsival is lehetséges, régen ekkora távokat mentek a lovakkal a vásárba a parasztok, stb.

Egyébként a szintkülönbség is számít. Nem mindegy, hogy 80km egy sík pusztán vagy 80km tele emelkedőkkel és lejtőkkel.

2021. jan. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Minden rosszindulat nélkül remélem, hogy ez tényleg csak egy elméleti kérdés és nincs lovad. “Egyel gyorsabb tempóban mikor kocog”. Nagyon szúrja a szemem ne haragudj. Egyébként az előttem levővel értek egyet. Egy jól felkészített lóval ez simán teljesíthető.
2021. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7. szerintem bölcsebb maradsz ha magadban tartod az ilyen válaszokat inkább. tudtam előre hogy akárhogy fogalmazom meg, lesz legalább egy aki rosszindulatot lát bele. nekem meg ez szúrja a szemem. de akkor bocsánatot kérek személyesen tőled, hogy nem mozgok lovas közegben, nem ismerem a szakszavakat (az ügetést konkrétan igen, csak nem jutott eszembe aktuálisan) senki nem adott hangot neki hogy mit remél, te éreztél rá kényszert egyedül. az ilyesmire senki sem kíváncsi, mikor világosan fogalmaztam, ha kicsit kesze-kuszán is. többieknek köszönöm
2021. jan. 19. 14:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Direkt leírtam, hogy nem akarok ebből félreértést, rengeteg manapság a kamu kérdés tizenéves tinilányoktól akik lovat akarnak kapni közben pedig talán lovat se láttak még élőben. Én nem azt mondtam, hogy biztos egy ilyen kislány vagy csak reméltem, hogy nem egy újabb ilyen próbálkozás. Sajnálom, ha ez neked rosszul esett, ha tényleg nincs sok közöd a lovakhoz akkor nyilván nem tudhatsz minden szakkifejezést, amivel nincs is semmi probléma.
2021. jan. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lóval nem tenném, mert az aszfalt n em tesz jót az ízületeinek.

Az aszfalton futás az emberének sem. Idióta tornatanár indította Bécs-Budapest aszfalt maraton-futásokon a haveromat, 16 éves korára szétment térdízülete.

2021. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!