Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan és mennyiért lehet...

Hogyan és mennyiért lehet vágóhídról lovat venni/menteni?

Figyelt kérdés

Már régóta tervezünk lovat venni és sok helyen néztük is (lovasok.hu, Jófogás), de nem olyan rég jött az ötlet, mi lenne ha mentenénk?

Esetleg ha valaki tudná, hogyan, hol és mennyiért tudunk vágóhídra ítélt lovat venni, nagyon megköszönném a segítségét:)



2021. jan. 19. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Én szeretem az állatokat de vágóhídról továbbtartásra lovat venni olyan mint krónikus osztályról párt választani.
2021. jan. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj tudom, hogy meg szeretnéd menteni a ló életét, de vágóhídra nagy valószínűséggel olyan lovak kerülnek akiknek pl eltört a lába, nem lehet rajtuk már lovagolni, segíteni. Illetve első lónak főleg nem ajánlok onnan lovat, hiszen egy vágóról mentett lóhoz extra nagy türelmem és hozzáértés kell. Találsz jófogáson vagy akár máshol is szerintem neked való lovat.

Ne értsetek félre van lovam, imádom őket, de nem szeretném, hogy a kérdező olyan hibába fusson bele amiből sok jó nem lehet.

2021. jan. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mire szeretnétek használni a lovat? Azt tudod, hogy oda borzasztó állapotban lévő / beteg / rendkívül idős / viselkedési problémás állatok szoktak kerülni?

Szerintem inkább a Noé Állatotthonnal vedd fel a kapcsolatot, ők mentenek lovakat, minden bizonnyal vannak befogadásra váró lovaik is.

2021. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a vágóhídra a lovak "okkal" kerülnek, pl törött végtagok, gyógyíthatatlan sántaság vagy ön- és közveszélyes természet. Amúgy is pénznyelő a lótartás, vágóból mentett ló pedig nem egy életbiztosítás.

Ha mindenképpen mentett lovat szeretnétek menteni, akkor inkább támogassátok a hivatalos lómenhelyeket, illetve a Bottyán Equusnál szokott lenni örökfogadás. Azok a lovak még használhatóak is valamennyire, hobbi szinten lovagolhatsz-kocsizhatsz rajtuk.

Sajnos a vágóról mentett ló csak tündérmese - vannak csodás kivételek, de elég kicsi az esélye, hogy egy használható lovat valak vágóra küld. Inkább eladja kupeceknek vagy tesóknak.

2021. jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Nekem van vágóhíd elől mentett lovam. 3 lábra sánta volt már mikor oda került és harapott és tépte le magáról a lovasokat és agresszív volt és nagyon nagyon rossz indulatú. 2 év volt mire a sántaság helyre jött annyira, hogy lovagolható legyen !könnyű munkában! állatorvosi kezeléssel és e mellett vitaminok, kenőcsök, fullos lótápokat kapott, borogatva és kötve is voltak a lábai. Két évet havi szintre leosztva talán 95-110.000-re jött ki így minden kezelés egybe. Ha van rengeteg pénzed, időd és energiád privátban adok egy telefonszámot ahonnan tudsz érdeklődni és ha lesz olyan ló aminek még egyáltalán megmenthető az élete mert pl. olyan mint az enyém, hogy a többihez képest nincs annyira sok baja (igen, itt ez az a ló aminek nincs sok baja!) akkor nyugodtan írj rám és elküldöm. A pozitívum, hogy most 6 év után a legapróbb kis kezdő lovasokat is ez a ló tanítja! Így semmi sem lehetetlen de tudd, hogy mit vállalsz mert nem játék nagyon sok munkám van benne és még műtétem is volt a ló miatt!
2021. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Még hányszor kérdezed ezt meg?!
2021. jan. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

11:48-as. Versenyezni szeretnék, díjugratás és (nem feltétlenül) díjlovaglás, de ahogy így olvasom a válaszokat valószínűleg nem menteni fogok. Be kell látnom, bármennyire is jó cselekedet lenne, nem "célszerű".

11:40-es. A türelemmel és a hozzáértéssel nem is lenne baj, nagyon régóta vagyok lóközelben, csikókat is lovagoltam, csak megszállt a szentlélek. Sok történetet is olvastam, hogy milyen jó versenyló lett mentett lóból, de ez tényleg nagyon ritka (utólag már ez a véleményem).

8:20-as. Először kérdezem, de senki nem kötelez az összes ilyen kérdés elolvasására.

2021. jan. 20. 11:57
 8/9 A kérdező kommentje:
A többieknek (is) köszönöm a választ, nagyon hasznos volt:)
2021. jan. 20. 11:57
 9/9 anonim ***** válasza:
"Először kérdezem, de senki nem kötelez az összes ilyen kérdés elolvasására"nem kötelez csak a kérdés kiírása előtt mutatja h hányszor kérdezték már meg pont azért h ne legyen feleslegesen mégegyszer feltéve ,amúgy meg gyanús...
2021. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!