Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Farokrépa dörzsölés lovaknál?

Farokrépa dörzsölés lovaknál?

Figyelt kérdés

Sajnos a kérdést csak ilyen furán megfogalmazva engedte kiírni, de segítséget szeretnék kérni!

Nem olyan régen észrevettük, hogy a lovam elkezdte kidörzsölni a farokrépáját aztán egy kis idővel mintha jobb lett volna, de mostanra elég durva lett a helyzet. Mivel a farokrépája már annyira ki van dörzsölve neki, hogy nincs rajta szőr egyáltalán.

A ló rendszeresen van féreghajva illetve emésztést segítő vitaminos kiegészítőket is kap emiatt. De mégsem látható a változás a farkán.

Esetleg valakinek van valami tanácsa ez ügyben vagy most már mindenképpen állatorvos szükséges? Eddig az edzőm is és én is úgy láttuk jónak, hogy mindent megpróbálunk a javulás érdekében, de nem történt változás. A ló egyébként teljesen jól van, semmilyen változás nem észrevehető rajta negatív irányba.

Kicsit olvasgattam utána, hogy ennek akár allergia is állhat a háttérben vagy valamilyen gyulladás. És éppen ezért gondoltam most már arra, hogy elég a találgatásokból, próbálkozásokból állatorvoshoz kellene fordulni.



2021. jan. 19. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az sosem árt, ha látja doki. Addig is naponta farokrépát, combja között jól átmosni (de legalább munka után), babaolajjal vagy kifejezetten dörzsölés elleni szerrel jól átdörgölni (leovetnek pl van ilyenje, az biztos).
2021. jan. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Pacitea immuno gyógyhatású keveréket próbáld meg!Az én lovamnak segített a gombás fertőzéssel szemben is.
2021. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ez nem egyszerű férgesség, hanem allergia, atka, gomba, ekcéma vagy valami hasonló.

Én nem találgatnék tovább, hisz ha pl. atkára való szerrel kezeled, azzal ronthatsz az állapotán, ha valójában gombás megbetegedése van. A doki kijön, elküld a kaparékot laborba és fixen megmondja, hogy mi a gond+ajánl kezelést. Ez árban sem lesz olyan katasztrófa, sokkal több pénzed elmegy, ha tovább próbálkozol ezzel-azzal.

(A gyógynövények nagyon jók, de előrehaladott állapotban ezek sem tudnak csodát tenni.)

2021. jan. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is dokit kéne hívni, ahogy előttem írták vesz mintát, aztán a labor megmondja mi a gond.
2021. jan. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Pont tegnap olvastam erről a mintavételes dologról, hogy ilyenkor általában ezt szokták alkalmazni. És ahogy a hármas is írta valószínűleg ha tovább próbálkoznék az egyrészt több pénz lenne mint az orvosi költségek + nem is akarom rontani a helyzetet nála.
2021. jan. 20. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!