Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miből derül ki, hogy az...

Miből derül ki, hogy az általam megvett nyereg kicsi vagy nagy?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Neten rendeltem egy nyerget szerencsére a lóra teljes mértékben passzol. Viszont! Nekem valami nagyon fura vele kapcsolatban.. El csúszik a térdem, csúszkálok benne mintha a hátsó kápa ott sem lenne.. Ez full bőr nyereg az előzőnek a térdtámasz és az ülő rész ilyen csúszásmentes szintetikus anyag volt. Ennyi a különbség a méret ugyan az! Borzasztó mert nem is találom benne azt a kényelmes ülést sőt mindig olyan érzésem van, hogy jajj na most fogok kiesni belőle és tiszta bénának érzem magam. Ez lehet csak típus hiba vagy esetleg ebből a nyeregből nagyobbra vagy kisebbre volna szükségem vagy be kell még törni? Az előző nyergem daslö univerzális volt most pedig komolyabbra váltás miatt vettem egy Tekna club Quick change típusú nyerget.
2021. jan. 21. 18:34
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem még kényelmetlen és be kell törnöd, hogy végre kényelmesen tudj ülni rajta. Velem is volt már hasonló helyzet.
2021. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lóra jó, akkor szerintem használd, 1-2 hétig és ha akkor se jó neked valami miatt, akkor cseréld le esetleg eggyel kisebbre.
2021. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Igen, ahogy az előbb írtam velem is ez volt és 1 hónapig használtam majd végül elkezdtem megszokni.
2021. jan. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg is kell szokni azért egy új nyerget, de más is állhat a háttérben.

Pl. 2 márka méretezése eltérhet vagy a nyergek kialakítása, ami miatt más érzetet ad ülni benne.

Próbálgasd még 1-2 hónapot, ha addig sem lesz jobb, akkor nem passzoltok a nyereggel és másikat keresnék, mert a kényelmetlen ülés egyenes út az üléshibák kialakulásához, ami neked és a lónak sem jó.

2021. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Daslö nyereg után bizony meg kell szokni, hogy a bőr nyereg csúszik. Illetve be kell törni, hozzá kell szokni. Annyi, hogy aza elején legyen valaki, aki rád szól az ülésed miatt, hogy ne rögzüljön rossz tartás. Ha 10-15 lovaglás után is kényelmetlen, akkor lehet neked nem lesz jó.
2021. jan. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fordítva volt hasonló problémám. Én bőr nyeregben lovagoltam évekig majd lett ez a Daslö Univerzális nyergem. Ugyanezt tapasztaltam én is, hogy egyszerűen azt éreztem mindjárt leesek. Egyszerűen semmi sem volt jó vele kapcsolatban, és olyan dolgok is nehézséget okoztak először aminek simán mennie kellett volna. De aztán sikerült megszokni és most már szeretem ezt a nyerget. Illetve azóta több helyen is lóra ülök, lovagolok mindig más nyeregben így már megszoktam azt, hogy mindig más nyeregben ülök. Először furcsa a váltás, de meg fogod szokni.
2021. jan. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!