Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen módszerek vannak...

Milyen módszerek vannak amivel korrigálni lehet a franciás lábállást?

Figyelt kérdés
Van egy nem sokára 5 éves heréltem(shagya arab). A jobb eleje eléggé franciás ami semmiben nem gátolja viszont érdekelne hogy van e valaki aki ismer valamilyen módszert amivel lehet javítani ezen vagy gátolni a helyzet rosszabbodását (a megfelelő rendszeres körmölésen kívül). Egyenlőre csak hobbilóként használom viszont lehetséges hogy egy pár év múlva kisebb ugróversenyeken elindulnék vele. Az edzőm azt javasolta hogy ha keményebb munkára lesz fogva patkoljuk meg az elejét. Én ezt viszont addig el szeretném kerülni amíg lehetséges.

2021. jan. 27. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy egy lólábakban jártas dokit keresnék fel. Illetve a kovács is mondhat rá valamit.
2021. jan. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy látványos korrigálás csak fiatal korban lehetséges, utána már csak szintentartani lehet, de javítsatok ki, ha tévedek. Öt év, az már nekem kicsit későinek tűnik a "kiegyenesítéshez".

Teljesen szabályos lábállása már soha nem lesz, de ha nem "krónikusan" csámpás, akkor kisebb versenyeken nyugodtan elindulhatsz vele. Elég sok, érdekes lábszerkezetű lovat lehet látni szabadidős versenyeken is. Ha épek az ízületei és nem akadályozza a lábállása a mozgásban, 50-60 centit simán elviszi, ha van tehetsége az ugráshoz, akár nagyobbat is, de sajnos arról ne álmodozz, hogy 130-at ugrasz vele.

2021. jan. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok hogy "helyrehozni" nem lehet, meg azzal is hogy nem fogok vele olimpiákat nyerni természetesen. Ezt akkor is tudtam mikor megvettük nem is ez volt a cél. Egyébként van érzéke az ugráshoz, 90 centiket ugrottunk már vele és nagyon szépeket ugrik. Majd meglátjuk hogy alakul a lába aztán maximum marad a patkolás. Köszi az eddigi válaszokat.
2021. jan. 28. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!