Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyiket szeretitek jobban?...

Melyiket szeretitek jobban? És miért? Shire vagy Arab Telivér?

Figyelt kérdés

2021. jan. 30. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Arab telivér. Csak mert őket jobban ismerem.
2021. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2 miért nem vennnétek Shire lovat? 🥺
2021. jan. 30. 19:03
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Shire, az arab telivérnek nem tetszik a fejformálya.
2021. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekem arab telivér, mert sokkal élénkebbek és amit én sportolni szeretnék arra ők jobbak. De shiret is kipróbálnék, csak ők magyarországon nem annyira elterjedtek.
2021. jan. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Én mindkettőt szeretem, mindkettőnél találkoztam nagyon kedves lóval. A shireben az a jó hogy jól át lehet ölelni a fejét mert jó nagy van neki :P Az arab fejformáját én sem szeretem annyira, de ha egy lónak jó a természete, nekem mindegy hogy néz ki, én szeretem. Persze minden fajtában vannak jobb és rosszabb természetű,jól és kevésbé jól tanított lovak. Alapvetően nem találkozom ezekkel a fajtákkal, sportlovakkal dolgozom (az arabot nagyrészt távlovagláshoz, westernhez használják, nekem egyikhez sincs közöm, ugrásban pedig ált. 120ig versenyeznek maximum, nem is nagyon látni őket a pályán, csak külföldi versenyeken). Alapvetően ha nem szakszemmel nézem, hanem azt hogy melyik fajtát mennyire szeretem, nem teszek különbséget a fajták között :)
2021. jan. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Sok különbség van a kettő között, az egyik hidegvérű a másik meleg. A shire alapvetően nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb mint egy arab, és nagyon kényelmes a vágtája is. Mindkettő jó fajta csak különböző területeken
2021. jan. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
A Shire Magyarországon szinte egyáltalán nem elterjedt. Így nehéz lenne beszerezni egy olyan lovat. Illetve en amúgy sem szeretem a hidegvérű fajtákat. Sokkal jobban szeretem az általam jól ismert arab fajtájú lovakat. Kecsesebb mozgás; gyönyörű csuka fej, temperamentum. Mindemellett nagyon okos lovak; engem levettek a lábamról
2021. jan. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Shire😍 én szeretem a nyakas-farkas, illetve a hidegvérű lovakat. Azok is tökéletesen ellovagolhatóak.
2021. jan. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!