Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zselés vagy szőrmés nyeregemel...

Zselés vagy szőrmés nyeregemelőt vegyek?

Figyelt kérdés
Érdekelnének a tapasztalataitok ill. hogy melyik milyen funkciót szolgál.:) (díjugratás)

2021. febr. 3. 15:24
A kérdező szavazást indított:
Zselé
Szőrme
33 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Ha nyereg nem illeszkedik jól, akkor ezekkel tudsz korrigálni, ha jó a nyerged a lóra akkor nincs rá szükség.
2021. febr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Zselét vennék. Ha jó a nyereg a szörmés csak szűkíti.
2021. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

csak a winderen☺️

Használtan nem olyan draga.

2021. febr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Nyeregemelőt úgy válassz, hogy a nyereg továbbra is jól illeszkedjen.

A birkaszőröset általában a nyereg korrigálására használják, ha túl tág a nyereg, vagy ha megszeretnék emelni elől vagy hátul.

Ütéscsillapításra való inkább a zselés. Jobbam eloszlatja a súlyt és elnyeli az ütéseket.

Barisból mindegy, melyiket veszed, a minőség szinte ugyan az, funkcióját nem befojásolja. Zselésnél viszont nem ajánlom az alsóbb árkategóriásokat, ha hosszabb távra tervezel, mert a rendszeres használattól, illetve az izzadságtól, hidegtől-melegtől tönkremennek, és elvesztik a funkciójukat, azaz nem fognak már rendesen "működni". De ezt te is észre veszed, egy idő után elkezdenek málani, darabosodni vagy "taknyosodni".

Ajánlani nem tudok, mert jómagam egyiket se használom, de remélem hasznos volt a válaszom.

2021. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Sosem ertem miért pontoznak le.

Leirtam a véleményem.

Attól mert neked nem tetszik a winderen,én csak azzal lovagolok.

Ez a válasz miért volt nem megfelelő?

Mert draga,meg mert “luxus”marka??mert általában ezt kapom,hogy nem kíváncsiak az emberek a dragabb cuccokra.

Sajnalom!

2021. febr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

A zselét általában csak ütéscsillapításra használják, a barisból viszont van korrekciós is. Itt felhívnám azért a figyelmet, hogy korrekcióra csak rövid ideig lehet használni. Például betegség miatt fogyott a lovad és amíg össze nem szedi magát, addig használod, mert nyerget cserélni arra az 1-2 hónapra nyilván nem fog az ember. Viszont ha a nyerged egyszerűen csak nem jól illeszkedik a lovadra, akkor semmilyen emelő sem fogja megoldani a problémát. Max ideig-óráig elfedi a tüneteket. A jól illeszkedő nyereg olyan fontos, mint egy jó kovács!

Arra is figyelj, hogy a bariszőrt vagy egy vastagabb zselét bele kell kalkulálni a nyeregbe, amikor csináltatod/tömeted a nyergessel. Ha a nyerge pont passzol a lóra, akkor egy bari beszűkíti és akkor többet ártasz vele, mint amennyit segít.


Volt egyszer egy független teszt a különböző anyagokról, amiket lovon ütéscsillapításra használnak. Vizsgáltak mindenféle high-tech cuccot, de meglepő módon a valódi báránybunda végzett a második helyen és csak utána jöttek a zselék, szivacsok, stb. (Teli szőrös cuccot használtak, nem olyat aminek a szélén van csak szőr dísznek.) Az első helyen a rénszarvasszőrme volt, de azt nálunk nehézkes beszerezni. (A Winderen nagyon jó helyen végzett, bár az tény, hogy meg is kérik az árát.)

2021. febr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A szőrmés ugye vastagabb így nyilvánvalóan jobban csillapítja az ütéseket. DE szűkíti a gerinccsatornát igy többet árthat, mint használ. Én díjugrók között többeknél látok szőrméset, mint zseléset. Mondjuk mi zselét használunk, mert nem akarjuk tovább szűkíteni neki, próbálunk nem lötyögni és olyan pici ugrásokon nincs olyan nagy az ütés, de mondjuk 140-en már nagyobb... Ez is olyan, hogy kinek mi, de pl egy jó edző tud segíteni.
2021. febr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Meglepödtem de az igazi bárány szőr több ütést csillapít(ha jól emlékszem pont winderen oldalán láttam) mint a zselés. Viszont ez az igazi baranyszorre igaz ami vagy drága vagy nehéz beszerezni mert mostmár minden állatvédelmi szempont miatt inkább szintetikusat használnak.

De az igaz hogy a baranyszőr szűkít!( Remélem a nyerged jól illeszkedik vagy ha van egy minimális eltérés akkor azt tudod hol/hogy kell korrigálni)

Nekem zselés van és tökéletes/ bátrabban dolgozik a hataval a ló mikor a nyereg alatt van, pedig a nyereg passzol,de mégis komfortosabb.

Különben zselé és bari kombinációja is létezik. Szerintem mindkettő jó azt kell eldönteni neked és lovadnak mi passzol jobban.

2021. febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!